Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Rusz z kanapy cztery łapy". Walczą z nadwagą psów i kotów

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plCo trzeci pies w Polsce jest otyły

Czy wiesz, że co trzeci pies i co drugi kot w Polsce ma nadwagę, a co dziesiąty jest otyły? Organizatorzy kampanii edukacyjnej "Stop Otyłości. Ważą się losy psów i kotów" wiedzą. W kilku największych miastach w Polsce Strażnicy Psiej Wagi mogą sprawdzić, czy Twój pies dobrze się odżywia.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi wśród psów i kotów. Jak mówi koordynator Beata Fido, "chodzi o to, żeby przekonać ludzi, którzy mają psy, koty, że warto wstać z kanapy ze swoim czworonogiem; że warto chociaż piętnaście minut pobawić się z kotem czy psem; że warto, żebyśmy byli aktywni, bo wtedy będziemy zdrowi my i pupile."

Odchudź swojego zwierzaka

Miłośnicy psów zebrali się na Polu Mokotowskim, żeby skorzystać z porad Strażników Psiej Wagi oraz odebrać pakiety promocyjne, w których oprócz koszulki "Chodzę z psem" jest lista lecznic weterynaryjnych, które oferują promocyjne badania dla psów i kotów.Całą akcję zakończył punktualnie o 13.19 flash mob - wypuszczenie balonów z imieniem pupila jako symboliczny początek walki ze zbędnymi kilogramami.

Czytaj też na tvn24.pl.

aw/mtom