Rusin zgasi Narodowy. Pod jednym warunkiem

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Dziś o godz. 20.30 na całym świecie - w każdej strefie czasowej o tej samej porze - uczestnicy akcji WWF "Godzina dla Ziemi" zgaszą światło. Chcą w ten sposób wyrazić poparcie dla ochrony klimatu na naszej planecie. W Polsce wyłączenie światła zapowiedziało ponad 40 miast.

Zgaśnie oświetlenie wielu charakterystycznych budynków, w Warszawie m.in. Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Teatru Wielkiego, kancelarii premiera, ministerstw gospodarki, transportu, finansów i spraw zagranicznych oraz muru Starego Miasta i mostów.

Organizatorzy zapowiedzieli też, że prezenterka telewizyjna Kinga Rusin "zgasi" Stadion Narodowy jeżeli 30 000 tysięcy osób przyłączy się do akcji na stronie internetowej WWF.

Zaplanowano koncert "bez prądu" z udziałem Projektu Warszawiak, Gaby Kulki, Reni Jusis, Ani Rusowicz, sióstr Przybysz i zespołu Zakopower.

Również firmy uczestniczące w akcji deklarują wyłączenie swych reklam czy witryn albo oświetlenia budynków.Symboliczny gest WWF zachęca do przyłączenia się do akcji w swoich domach i wyłączenia oświetlenia na godzinę. Ekolodzy przekonują, że symboliczny gest wyłączenia światła przypomni o tym, że wszyscy powinniśmy się troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i w naszym codziennym życiu. To szósta akcja "Godzina dla Ziemi". Po raz pierwszy zorganizowano ją w 2007 r. w Sydney - zgasło wówczas światło w ponad 2 mln domów.

PAP/tvn24.pl/mac/mtom