Runął sufit Wschodniego. PKP sprawdzą wszystkie odnawiane dworce

Zapadła się część dworca
Zapadła się część dworca
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZapadła się część dworca

Polskie Koleje Państwowe sprawdzą wszystkie zmodernizowane ostatnio dworce w trybie natychmiastowym. Taką decyzję podjęto po tym, jak rano na dworcu Warszawa Wschodnia zarwał się fragment sufitu.

Polskie Koleje Państwowe sprawdzą wszystkie zmodernizowane ostatnio dworce w trybie natychmiastowym. Taką decyzję podjęto po tym, jak rano na dworcu Warszawa Wschodnia zarwał się fragment sufitu.

- PKP S.A. zleciły w trybie natychmiastowym sprawdzenie wszystkich ostatnio zmodernizowanych dworców - poinformowała Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznika Polskich Kolei Państwowych. I sprecyzowała, że chodzi o obiekty, które w ciągu ostatnich czterech lat były modernizowane. W tym Dworzec Centralny, Zachodni i stację Stadion.

- Bieżące audyty są dokonywane okresowo. W tym wypadku chodzi o dodatkowe sprawdzenie konstrukcji sufitowych w tych obiektach - tłumaczy Mazurkiewicz.

"Takie rzeczy niestety się dzieją"

Temat poruszono także w programie "Babilon" w TVN 24 Biznes i Świat, którego gościem była Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy przyznała, że nie była na miejscu, bo nie widzi takiej potrzeby.

- Gdyby się komukolwiek coś stało, tak jak w przypadku Noakowskiego, to oczywiście byłabym tam od razu - stwierdziła i przypomniała, że obiekt należy do kolejarzy. - Był remont przed Euro 2012, PKP, które jest inwestorem powinno sprawdzić i na pewno sprawdzi. Takie rzeczy niestety się dzieją - dodała.

Hanna Gronkiewicz-Waltz gościem programu "Babilon"
Hanna Gronkiewicz-Waltz gościem programu "Babilon"TVN 24 Biznes i Świat

Oberwał się sufit

W sobotę rano, w części dworca Wschodniego oberwał się fragment sufitu. Teren został wygrodzony. Trwają prace komisji, która ustala przyczynę oberwania. Przypomnijmy, że odremontowany Dworzec Wschodni został oddany do użytku w maju 2012 roku, na remont wydano 60 mln zł. Kolejarze informują, że o zdarzeniu powiadomiony został od razu wykonawca, ponieważ dworzec nadal jest na gwarancji i w jej ramach wszystko ma być naprawione.

Pierwszą informację o sobotnich problemach na Dworcu Wschodnim otrzymaliśmy na Kontakt24.

Oddany przed Euro

Dworzec Wschodni,  trzy lata temu przeszedł remont. Wówczas obskurny budynek, zyskał nowoczesny standard.

Dokładnie 30 maja 2012 o godz. 9 pierwsi pasażerowie weszli do nowego dworca Wschodniego. Blaszane budy, smród i zalegający od dziesięcioleci brud, zastąpiło wówczas szkło, granit i aluminium. Powstały nowe klatki schodowe, wymieniono m.in. instalacje grzewcze i wentylacyjne. Zamontowano nowe wyświetlacze ledowe, system megafonowy i alarmowy. Pojawiły się też nowe kioski i sześć wind. Pasażerowie dostali też do dyspozycji poczekalnię dla pasażerów z biletami I klasy. Zainstalowano także kamery monitoringu.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE DWORCA WSCHODNIEGO W MAJU 2012 ROKU:

Otworzyli Dworzec Wschodni
Otworzyli Dworzec WschodniLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ran/ec

Pozostałe wiadomości