Rugbystki Legii szukają "świeżej krwi"

Warszawa

RC Legia Warsaw WomanDrużyna RC Legia Warsaw Woman

Jesteś wysportowana, odważna i gotowa do ciężkiej pracy? Przyjdź do nas – rugbystki stołecznej Legii zapraszają wszystkie na nabór do drużyny. – Już nasza w tym głowa by sprawić, że będziesz sportową maszyną – zachęcają.

Do żeńskiej drużyny rugby mogą zgłosić się wszystkie chętne dziewczyny, które skończyły 16 lat. - Nieważne czy jesteś wysoka, niska, mała czy duża. Jeśli masz w sobie zapał do pracy, wolę walki zespołowej i chęć spróbowania nowego ...to właśnie Ciebie szukamy – zachęcają zawodniczki RC Legia Warszawa.

Oficjalny nabór odbędzie się 27 lutego o 13.30 w Legia Fight Club przy Łazienkowskiej (Torwar). - Weź ze sobą strój sportowy, butelkę wody i otwartą głowę. W zamian dostaniesz szanse trenowania pod okiem najlepszych trenerów rugby w Polsce, opiekę profesjonalnych fizjoterapeutów, możliwość udziału w ciekawych wyjazdach sportowych oraz w oficjalnych rozgrywkach ligowych z serii Mistrzostw Polski, a co najważniejsze stać się częścią jednej z najlepszych a na pewno najpiękniejszej i najfajniejszej drużyny rugby w Polsce – zapowiadają rugbystki.

Rugby wraca na igrzyska

RC Legia Warszawa jest sekcja powstałą w maju 2012 roku. Od sezonu 2013/2014 do oficjalnych rozgrywek przystąpiły zarówno męska jak i damska sekcja. Sekcja damska prowadzona jest przez dwóch trenerów - Łukasza Nowosza, który sam jest czynnym zawodnikiem rugby ekstraligowej SKRY Warszawa, oraz Filipa Cackowskiego - byłego wieloletniego zawodnika rugby Ogniwa Sopot.

Sekcja damska gra w odmianę tzw. Rugby 7. Popularne "siódemki" będą w tym roku rozgrywane także na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. O medale powalczą zarówno panowie, jak i panie.

W sierpniu odwiedziliśmy z kamerą trening rugbystek Legii:

Rugby dla kobiet
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

jb/