Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Rozświetlają przejścia dla pieszych. 300 do końca roku

Warszawa

ZDMDoświetlają przejścia dla pieszych

W ostatnim czasie drogowcy doświetlili 40 przejść dla pieszych. W kolejce czeka 200 lokalizacji.

"W ciągu ostatnich kilkunastu dni doświetliliśmy 40 przejść dla pieszych, od początku roku 80 "zebr", ale to dopiero początek" - informuje Zarząd Dróg Miejskich na swojej stronie internetowej.

Najwięcej na Pradze Południe

Najbardziej rozświetlona została Praga Południe (33 lokalizacje zamontowane w wakacje). Kolejne były: Ursynów (10 lokalizacji), Wilanów (8 lokalizacji), Mokotów (8 lokalizacji) i Ursus (6 lokalizacji). Oświetlenie przy przejściu dla pieszych zostało wymienione także w Wesołej, Rembertowie, Bemowie, Żoliborzu, Bielanach, Targówku i Wesołej.

ZDM zapewnia, że w najbliższych dniach rozpocznie doświetlenie przejść dla pieszych w Wawrze, na Żoliborzu oraz w Śródmieściu. Do końca roku nowe oświetlenie ma pojawić się łącznie w 16 dzielnicach na 300 przejściach dla pieszych.

Oświetlenie przejścia dla pieszych jest jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych po zmroku. Tam, gdzie w pobliżu przejścia są już latarnie, montuje się nowe źródło światła na podwójnym wysięgniku, z oprawami o jasnym świetle LED.

"W kolejnych latach planujemy poprawić oświetlenie następnych kilkuset przejść. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na doświetlenie 150 przejść dla pieszych w 16 dzielnicach (m.in. Praga Południe: 30 przejść, Wesoła: 22 przejścia, Wawer: 15 przejść, Bielany: 13 przejść, Rembertów: 11 przejść, Bemowo: 9 przejść). Realizacja zaplanowana jest na przyszły rok" - podają drogowcy.

LISTA DOŚWIETLONYCH ULIC W 2017 ROKU

CZYTAJ TEŻ: Człowiek wynajęty przez miasto, by uratować życie 54 osób

ran/mś