Rozstanie z Romeo. W Legii skończyła się cierpliwość

Warszawa

Miarka się przebrała. Po przegranym u siebie meczu 0:1 z Zagłębiem Lubin zarząd Legii zwolnił chorwackiego trenera Romeo Jozaka. Do końca sezonu szkoleniowcem warszawian będzie jego rodak i asystent Dean Klafurić. To piętnasta w tym sezonie zmiana trenera w piłkarskiej ekstraklasie.

Jozak został trenerem Legii 13 września 2017 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Jacka Magierę. Pod wodzą 45-letniego Chorwata mistrzowie Polski spisywali się jednak poniżej oczekiwań.

Porażki, niewypały, konflikty...

Wiele do życzenia pozostawiała gra i wyniki zespołu - warszawianie ponieśli w tym sezonie już 11 porażek (w całych minionych rozgrywkach stołeczna drużyna zanotowała sześć przegranych). Do tego doszły nietrafione zimowe transfery i konflikty z zawodnikami - Jozak przesunął na pewien czas do rezerw Michała Kucharczyka. Na wiosnę Legia w fatalnym stylu przegrała u siebie 0:2 z Jagiellonią Białystok i Wisłą Kraków, a także w Gdyni 0:1 z Arką. Czarę goryczy przelała się po sobotniej porażce 0:1 na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin.

Porażka Legii z Zagłębiem

Teraz asystent

Co prawda po 31 kolejkach warszawianie plasują się na trzecim miejscu w tabeli (dotarli też do półfinału Pucharu Polski) i mają tylko punkt straty do liderującego Lecha Poznań, ale zarząd klubu podjął decyzję o zwolnieniu Jozaka. Następcą Chorwata został jego rodak i dotychczasowy asystent Dean Klafurić. 45-letni szkoleniowiec, który w latach 2009-2012 prowadził reprezentację kobiet swojego kraju, ma pełnić funkcję pierwszego trenera warszawskiego zespołu do końca sezonu. To 15. roszada trenerska w klubach polskiej ekstraklasy od rozpoczęcia sezonu i druga w Legii.

CZYTAJ TAKŻE NA SPORT.TVN24.PL

pqv