Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Rozpętaj burzę, uratuj żarówkę, podgrzej jedzenie w lodówce

Najnowsze

.pikniknaukowy.plPiknik Naukowy 2012

Telefon ładowany roślinną baterią, nadmuchany balonik w butelce, podgrzewane jedzenie w lodówce – te i wiele innych niecodziennych atrakcji będą czekać na warszawiaków podczas 16. Pikniku Naukowego. Tematem przewodnim tegorocznej zabawy jest "Energia".

W namiotach wystawowych i na scenie będzie można zobaczyć ponad tysiąc pokazów. W tegorocznym Pikniku Naukowym weźmie udział 200 istytucji. Atrakcje zadowolą nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Będzie można m.in. rozpętać burzę, na własnej dłoni poczuć energię powstającą podczas wybuchowej syntezy wody, a także obejrzeć symulację katastrofy powodziowej. SPRAWDŹ DOKŁADNY PROGRAM PIKNIKU Jedną z gwiazd imprezy będzie Mark Lewney, zwycięzca pierwszej edycji FameLab (naukowy "Mam Talent"). Zaprezentuje tajniki brzmienia gitary rockowej. Dzięki niemu dowiecie się, co drgające struny mogą mieć wspólnego z największymi zagadkami wszechświata.

Nigdy nie ginie, ma różne formy Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Energia". Bez problemu odnajdzie się w niej przyszły inzynier jak i humanista. To jedna z nielicznych wielkości fizycznych wyróżnionych specjalnym znaczeniem w porządku świata. Nie rodzi się i nie ginie, a jedynie przybiera różne formy. Co roku Piknik Naukowy przyciąga tłumy warszawiaków. To największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. Dlatego należy się przygotować na utrudnienia w ruchu w okolicach ul. Myśliwieckiej i Rozbrat. Warto skorzystać z komunikacji miejskiej. ZAPLANUJ SWOJĄ TRASĘ ZWIEDZANIA Piknik Naukowy – 12 maja 2012 Godz. 11 – 20 w Parku Marszałka Rydza – Śmigłego. Wstęp darmowy

band

Źródło zdjęcia głównego: .pikniknaukowy.pl