Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Rozłożył przed domem materiały wybuchowe. Groził, że je zdetonuje

Najnowsze

kspPolicjanci zatrzymali 50-letniego Tadeusza W

Było po północy. 50-letni Tadeusz W. zadzwonił na policję i zagroził zdetonowaniem materiałów wybuchowych - wcześniej rozłożył je na swojej posesji. Mężczyzna został zatrzymany.

Kiedy 50-latek zadzwonił na policję, zapewniał, że wszystko jest podłączone i gotowe do użycia. Dyżurny ustalił skąd Tadeusz W. dzwoni, na miejsce pojechali policjanci. Powiadomiono też pogotowie i straż pożarną.

2,2 promila alkoholu w organizmie

Jak podaje komenda stołeczna, na miejscu policjanci zastali krzyczącego mężczyznę. Na widok radiowozu zaczął uciekać, został zatrzymany.

"Na jego posesji policjanci znaleźli pocisk artyleryjski, do którego był podłączony przewód przewodzący energię elektryczną, a w domu inne niebezpieczne materiały pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej" - podają funkcjonariusze.

Zagrożenie wybuchem było duże, dlatego na miejsce zostali wezwani policjanci rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, którzy znaleźli i zabezpieczyli wszystkie materiały i przekazali saperom.

Mężczyzna był pijany, miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty: sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz posiadania bez zezwolenia amunicji.

50-latek przyznał się do winy. Na wniosek policjantów i prokuratury został przez sąd tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu osiem lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o pościgu w Nadarzynie:

Strzały i pościg pod WarszawąKamilhmhd | Kontakt24
wideo 2/5

kz

Źródło zdjęcia głównego: ksp