Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Rozdzieleni bliźniacy spotkali się na Okęciu po 69 latach

Warszawa

Przemysław Przybylski / Lotnisko Chopina w Warszawie / PCKRozdzieleni bracia spotkali się po 69 latach

Niezwykłe spotkanie na Okęciu. W porcie lotniczym po raz pierwszy od 69 lat spotkali się bracia bliźniacy. Lucjana i George`a rozdzielono, gdy byli jeszcze dziećmi.

Mężczyźni urodzili się w Niemczech w 1946 roku. Ich matka była Polką, wywiezioną tam na przymusowe roboty. Wkrótce po porodzie kobieta zachorowała i nie mogła zaopiekować się synami.W 1947 roku chłopców przewieziono do Polski i umieszczono w domu dziecka.Następnie bracia trafili do różnych rodzin adopcyjnych.Ich spotkanie doszło do skutku dzięki pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Odnalezione listy

Jak przekazało PCK, w wieku 18 lat jeden z braci odnalazł listy, z których dowiedział się, że wiele lat temu biologiczna matka szukała go, oraz że miał brata bliźniaka.Zwrócił się wówczas do Biura Informacji i Poszukiwań PCK z prośbą o pomoc w ich odnalezieniu. Udało się ustalić, że matka zmarła w Niemczech w 1952 roku. Po drugim chłopcu jednak ślad zaginął.W latach 70-tych poszukujący brat wyjechał z Polski i osiedlił się w USA, gdzie założył rodzinę.W 2014 roku do Biura zgłosiła się młoda kobieta, córka drugiego z braci. Chciała wyjaśnić historię swojego ojca oraz jego biologicznych rodziców.Szukając informacji natrafiła w domu dziecka na dokumenty z których wynikało, że ojciec miał brata bliźniaka. Te dwie sprawy szybko zostały połączone.W hali przylotów warszawskiego lotniska mężczyźni padli sobie w objęcia.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

MAC/ja