Rozdawali nasiona ziół. Za śmieci dawali drzewa

Warszawa

O Ziemię trzeba dbać przez cały rok, ale to właśnie dzisiaj mogliśmy się dowiedzieć, jak to robić. Na Polu Mokotowskim, okazji Dnia Ziemi, odbył się rodzinny festyn, podczas którego promowano ekologiczny styl życia.

Tradycyjnie już na festynie zjawili się przedstawiciele Lasów Państwowych. Tym razem na Polu Mokotowskim byli leśnicy z trzech regionów Polski - Mazur, Sudetów Zachodnich i okolic Warszawy.

Przygotowali serię atrakcji i konkursów dla dzieci. Najmłodsi rozpoznawali tropy i odgłosy, zwierząt, poznawali nasiona roślin. Próbowali też miodu i ulepili świece z wosku.

10 tysięcy sadzonek

Leśnicy przygotowali też niespodziankę dla starszego pokolenia. W ramach akcji "I ty posadź swoje drzewko" rozdadali 10 tysięcy sadzonek drzewek. Jak podkreślali, były to drzewa, które naturalnie występują na terenie Polski.

Na stanowisku "Stena Recycling" można było się dowiedzieć wiele na temat segregowania śmieci i odzyskiwania odpadów. Dzieci budowały Pałac Kultury i Nauki z odpadów i zużytego sprzętu elektronicznego. W zamian za śmieci, warszawiacy otrzymywali nasiona ziół.

PAP//band