Rozbudują multimedialne fontanny

Warszawa

Stołeczna estrada / R. ZawadzkiMultimedialny pokaz fontann

Multimedialne fontanny na podzamczu wzbogacą się o dodatkowy laser. Dzięki niemu, jakość pokazu ma być jeszcze lepsza.

Śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych podpisał właśnie umowę z firmą Watersystem na rozbudowę systemu laserowego zainstalowanego w fontannach multimedialnych.

Chodzi o element, dzięki któremu warszawiacy i turyści mogą oglądać widowiskowe obrazy na wodzie. Dotychczas laser był jeden. Najpóźniej za kilka dni ma zostać zamontowany kolejny.

O to, dlaczego potrzebne są dwa, zapytaliśmy ZTP.

"Więcej walorów technicznych"

"Realizowane widowiska są z roku na rok coraz bardziej atrakcyjne, ale też wymagające coraz więcej walorów technicznych od urządzeń zainstalowanych w obiekcie. W tym roku widowisko oparte jest w dużej mierze na efektach świetlnych emitowanych przez laser, który obsługuje obiekt od czasu powstania Multimedialnego Parku Fontann" - wyjaśnia Arkadiusz Łapkiewicz, dyrektor ZTP.

Innymi słowy, program jest wymagający technicznie, więc potrzebne jest wsparcie. Ale nie tylko. Jak tłumaczy Łapkiewicz, dodatkowy laser stanowi zabezpieczenie w wypadku awarii już istniejącego. W tym roku na podzamczu można oglądać pokaz pod tytułem "Książę Niedźwiedź". To adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie.

Do 11 sierpnia (w piątki i soboty) widowiska będą startować o godz. 21.30, a od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty) o 21.00. Wstęp wolny.

Wodne ekrany

Multimedialne pokazy fontann działają dzięki specjalnym pompom, które wyrzucają na minutę trzy tysiące litrów wody. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie wodnego ekranu - ściany o grubości 8 mm, szerokości 30 metrów i wysokości 10. Nowoczesna instalacja umożliwia organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk.

TAK WYGLĄDAJĄ POKAZY FONTANN:

Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6

ran/b