Rowy znikną po przebudowie Łodygowej. Termin nieznany

Marcin Gula / tvnwarszawa.plŁodygowa będzie przebudowana

Drogowcy zapewniają, że mają projekt i pieniądze na przebudowę ul. Łodygowej. W ramach prac powstać ma m.in. nowe odwodnienie ulicy, a to oznacza, że znikną rowy melioracyjne. W niedzielę do jednego z nich, wypełnionego wodą, wpadł kierowca samochodu osobowego.

- Remont ul. Łodygowej miał zostać przeprowadzony już kilka lat temu, ale przez kryzys musieliśmy przesunąć prace na dalsze lata - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Obecnie środki finansowe umożliwiające realizację inwestycji przewidziane są na lata 2015-2016 - dodaje.

Zgodnie z projektem, drogowcy planują wyremontować ponad 1,5-kilometrowy odcinek ul. Łodygowej.

ZMID: Będzie szerzej

Po zakończeniu prac ulica będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu, o łącznej szerokości 7 metrów każda. Pośrodku znajdować się będzie 2,5 metrowy pas dzielący o długości 1230 metrów. Wybudowane zostaną również drogi serwisowe o długości 1100 m.

Wzdłuż trasy mają stanąć ekrany akustyczne, mają powstać także nowe chodniki i ścieżki rowerowe oraz nowe odwodnienie.

Wpadli do rowu z wodą

Szczególnie ta ostatnia informacja ucieszy kierowców, którzy muszą uważać na rowy melioracyjne wzdłuż ul. Łodygowej. W niedzielę jeden z kierowców nie zauważył wypełnionego wodą rowu i wjechał do niego.

Jak relacjonował kierowca, wraz z ciężarną narzeczoną postanowili wybrać się do pobliskiej restauracji i zaparkowali na poboczu, zaraz przy chodniku. Niczego podejrzanego nie zauważyli, ponieważ na miejscu nie było znaków ostrzegających przed zagrożeniem. - Samochód stoczył się do niezabezpieczonego i nieoznakowanego wykopu, którego nie mogliśmy w żaden sposób zobaczyć z uwagi na pokrycie śniegiem - przekazał pan Wojciech.

W poniedziałek byliśmy na miejscu

Niebezpieczna dziura na Łodygowej
Niebezpieczna dziura na ŁodygowejMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Termin rozpoczęcia prac nieznany

ZMID zapowiada, że prace na Łodygowej potrwają więcej niż rok. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy się rozpoczną. Nie znany jest także dokładny koszt inwestycji. - Dojdą do tego jeszcze odszkodowania za wykup terenów, wiec też nie umiem powiedzieć ile to będzie kosztować- wyjaśnia Gajewska.

su//par

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości