Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Rowerzystka zginęła, kierowcy grozi osiem lat więzienia

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plTragiczny wypadek na ul. Fieldorfa

Najpierw toyota uderzyła w forda, potem ten potrącił trzy osoby stojące na chodniku. 41-letnia kobieta nie przeżyła zderzenia. Prokuratura postawiła zarzuty jednemu z kierowców.

Do wypadku doszło na początku sierpnia na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Meissnera. Po zderzeniu dwóch samochodów jeden z nich wpadł w grupę osób przy przejściu dla pieszych. Zginęła 41-letnia kobieta, do szpitala trafiło półtoraroczne dziecko i 60-letni mężczyzna.

Praska prokuratura długo zwlekała z postawieniem komukolwiek zarzutów. Jak tłumaczył jej rzecznik Łukasz Łapczyński, wynikało to z tego, że wypadek miał nietypowy przebieg.

Osiem lat więzienia

Ostatecznie śledczy zdecydowali się postawić zarzuty kierowcy toyoty. Uznali, że to on nie zachował ostrożności podczas skrętu w lewo oraz nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego, zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

- Zarzut uwzględnia obrażenia osoby, która zginęła oraz dwóch pozostałych ze średnim uszczerbkiem na zdrowiu. Dodatkowo prokurator powołał biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków, wtedy też dowiemy się, z jaką prędkością jechali kierowcy - podaje Łapczyński.

Kierowcy toyoty grozi do ośmiu lat więzienia. - Jeżeli chodzi o kierowcę forda, został przesłuchany w charakterze świadka - tłumaczy rzecznik.

Kobieta zmarła na miejscu

41-letnia kobieta zmarła mimo podjętej reanimacji. 60-letni mężczyzna trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, w tym ze złamaniami kości.

Stołeczni rowerzyści (ofiara czekała na przejściu z jednośladem) postanowili upamiętnić tragiczne zdarzenie. Członkowie Warszawskiej Masy Krytycznej zostawili tam pomalowany na biało rower z doczepioną kartką w formie nekrologu. "03.08.2016 r. zginęła w tym miejscu Ś.P. Rowerzystka, czekając prawidłowo na ścieżce rowerowej na zielone światło, zabita przez samochód, który wypadł z drogi. Cześć jej pamięci" – napisali członkowie Masy.

Przesłuchano już świadków wypadku
Przesłuchano już świadków wypadkuTVN24
wideo 2/4

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości