Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Rowerzystka zginęła, dwoje rannych. Kierowca nie usłyszał zarzutów

Najnowsze

W wypadku na ul. Fieldorfa zginęła kobieta
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plW wypadku na ul. Fieldorfa zginęła kobieta

Dwa miesiące temu na przejściu dla pieszych zginęła rowerzystka, a mężczyzna i niemowlę trafili do szpitala. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów i... szybko nie usłyszy.

Do wypadku doszło na początku sierpnia na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Meissnera. Po zderzeniu dwóch samochodów jeden z nich wpadł w grupę osób przy przejściu dla pieszych. Zginęła 41-letnia kobieta, do szpitala trafiło półtoraroczne dziecko i 60-letni mężczyzna.

Czekają na rekonstrukcję wypadku

Kto zawinił? Tego nadal nie wiemy. Nikt nie usłyszał prokuratorskich zarzutów i w ciągu najbliższych miesięcy nie usłyszy. Prokuratura gromadzi potrzebne materiały dowodowe. W połowie września do prokuratury wpłynęła opinia biegłego z lekarskich oględzin zwłok zmarłej kobiety oraz opinie lekarskie obrażeń dwóch pozostałych osób.

Dodatkowo, 23 września powołano biegłego do spraw ruchu drogowego. Ten ma przeprowadzić rekonstrukcję przebiegu i przyczyny wypadku. Termin na wykonanie opinii biegły ma do 15 kwietnia 2017 roku. Choć w prokuraturze usłyszeliśmy, że opinia może wpłynąć wcześniej.

Nikt nie został aresztowany w tej sprawie.

Kobieta zmarła na miejscu

Z wstępnych ustaleń policji wynikało, że do zderzenia dwóch aut prawdopodobnie doprowadził kierujący toyotą, jadący od Wału Miedzeszyńskiego.

- W wyniku uderzenia kierowca forda najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierownicą. Najpierw zjechał na środek jezdni, potem uderzył w słupek informujący o przejściu dla pieszych, następnie uderzył w grupę osób, oczekujących na zmianę świateł przy przejściu - informował nas w sierpniu kom. Jarosław Sawicki ze stołecznej komendy.

41-letnia kobieta zmarłą mimo podjętej reanimacji. Wśród osób poszkodowanych był także 60-letni mężczyzna, również oczekujący wśród pieszych. Do szpitala trafił z licznymi obrażeniami, w tym ze złamaniami kości.

kz/b

Pozostałe wiadomości