Rowerzystka odbiła się od auta. Wypadek nagrała kamera

TVN Warszawa

Autowizja.plDo zdarzenia doszło na Ursynowie

Wypadek rowerzystki na Ursynowie. Pokonując ulicę Płaskowickiej kobieta uderzyła w bok przejeżdżającego auta i odbiła się od niego z dużą siłą. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w jednym z samochodów.

"Skrzyżowanie Płaskowickiej i Polskie Drogi, Ursynów. Starsza pani była na przejeździe dla rowerów - miała pierwszeństwo. Niestety została potrącona przez kierowcę Opla Corsy" - czytamy w opisie zdarzenia, które zarejestrowała w środę rano kamera umieszczona w aucie jednego z twórców serwisu Autowizja.pl.

Na udostępnionym nam filmie (publikujemy ku przestrodze) widzimy, że na skrzyżowaniu jest spory ruch. Opel jedzie ulicą Płaskowickiej w stronę Natolina. Tuż przed nim w lewo - w ulicę Polskie Drogi - skręca toyota. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył zbliżającej się do niego rowerzystki. Dochodzi do zderzenia.

Kobieta zostaje wyrzucona w górę, po czym upada na jezdnię.

Robert Koniuszy, oficer prasowy mokotowskiej policji informuje, że funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. - Kobieta została zabrana do szpitala, miała uraz lewego barku - przekazuje i dodaje, że kierowca opla był trzeźwy.

kz/b