Rowerzyści i biegacze na ulicach miasta

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMasa Krytyczna po raz kolejny wyjedzie na warszawskie ulice

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka w ten weekend sporo utrudnień. W piątek na stołeczne ulice wyjedzie Masa Krytyczna. W sobotę biegacze uczczą 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W piątek, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, ulicami Warszawy przejedzie Masa Krytyczna. Rowerzyści spotkają się o 18.00 na pl. Zamkowym.

Trasa przejazdu prowadzić będzie ulicami: pl. Zamkowym, Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, pl. Bankowym, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, most Poniatowskiego, al. Waszyngtona, rondem Wiatraczna, Grochowską, Zamieniecką, Fieldorfa, Umińskiego, Jugosłowiańską, Meissnera, Bora-Komorowskiego, Egipską, Saską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim, mostem Świętokrzyskim, Zajęczą, Topiel, Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką, Górnośląską, Piękna, Al. Ujazdowskimi, pl. Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem (zakończenie przejazdu na pl. Zamkowym).

Utrudnienia mogą potrwać do godz. 22.00.

Pobiegną dla powstańców

W sobotę z okazji 69. rocznicy Powstania Warszawskiego odbędzie się XXIII Bieg Powstania Warszawskiego.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki

Utrudnień należy się spodziewać w godzinach 20.40 - 23.30.

Nie tylko bieg

To jedno z wielu wydarzeń tegorocznych uroczystości obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Także w sobotę w Parku Wolności odbędzie się koncert zespołu Loa Che, który zagra piosenki z płyty "Powstanie Warszawskie". Transmisja koncertu w TVN24 i na portalu tvnwarszawa.pl.

Lao Che zagra w Parku Wolności
TVN24

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI O OBCHODACH 69 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIE WARSZAWSKIEGO

Mówi Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski
TVN24

Estakada, rondo, kanalizacja

Także drogowcy planują pracownity weekend. Kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami m.in. na: Wisłostradzie, Puławskiej i Chałubińskiego.

WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH NA DROGACH CZYTAJ TU.

su/par