Rowerzyści dla klimatu. Przejechali ulicami stolicy

Warszawa

TVN24Rowerzyści przejechali ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy przejechali rowerzyści w ramach "Przejazdu dla klimatu". Wzięli w nim udział nie tylko uczestnicy szczytu klimatycznego, ale również urzędnicy miejscy i państwowi. Jak mówi Karol Mocniak, ze stowarzyszenia "Miasto dla rowerów", cyklistów przybywa z roku na rok.

- Wydaje mi się że warszawiacy przesiadają się na rower, bo to jest praktyczne, oczywiście aspekt ekologiczny też jest bardzo ważny- tłumaczył na antenie TVN24 Mocniak.

Dlatego też, sobotni przejazd rowerowy, łączy te dwie zalety- przyjazny środek transportu, dbanie o emisję dwutlenku węgla i dbanie o siebie, jako o człowieka.

Przejechali dla klimatu

Oprócz ekologów, dla klimatu ulicami stolicy przejechali na miejskich rowerach również uczestnicy szczytu klimatycznego. Wzięli udział, wraz z władzami miasta oraz przedstawicielami Ministerstwa Środowiska, w „Przejeździe dla klimatu”.

Cykliści o 11.00 spotkali się na placu Bankowym, żeby o 11.30 wyruszyć w trasę: placem Bankowym – al. Solidarności - mostem Śląsko-Dąbrowskim – al. Solidarności – ul. Jagiellońską – ul. Zamoyskiego przed Stadion Narodowy.

su//ec