Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Rowery na tory

Warszawa

fot. Nielubiany666

Pierwsza w stolicy ścieżka rowerowa wytyczona po torowisku tramwajowym budzi kontrowersje. Pomysł może się niektórym wydać kuriozalny, ale Zielone Mazowsze uspokaja: -To rozwiązanie sprawdzone, stosowane w wielu krajach.

Wspólny pasa dla rowerów i tramwajów już niepokoi warszawiaków.

- Wbrew przepisom, logice i zdrowemu rozsądkowi w centrum miasta zrobiono ścieżkę rowerową na torowisku tramwajowym - denerwuje się internauta Paweł w mailu przysłanym na warszawa@tvn.pl. Przysyła też link do wideo umieszczonego w serwisie youtube. Co autor filmu sądzi o takim rozwiązaniu sugeruje już podłożona w tle muzyka. Na swoim blogu w onet.pl, gdzie przedastawia się jako motorniczy, kwituje pomysł krótko: idiotyzm.

Niebezpiecznie? "Zobaczymy"

Nietypowa ścieżka rowerowa powstała w okolicy pl. Zbawiciela. Droga przecina torowisko na samym placu i prowadzi przez kilkadziesiąt metrów, wzdłuż ul. Nowowiejskiej między szynami.

Kto wpadł na takie rozwiązanie? - Projekt zatwierdzał miejski inżynier ruchu - wyjaśnia Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Na pytanie, czy tramwajarze nie obawiają się niebezpiecznych sytuacji z udziałem rowerzystów mówi : -Zobaczymy. To bardzo krótki odcinek. Poza tym, tramwaje mają tam przystanek, a wcześniej zakręt. Jadą powoli, więc nie powinno być problemów - dodaje.

Idea słuszna

Zielone Mazowsze postulowało o utworzenie w tym miejscu ruchu mieszanego. Ścieżka na torowisku budzi u nich mieszane uczucia. - Idea jest słuszna. Ścieżki rowerowe na torowiskach to powszechne rozwiązanie np. w Szwajcarii. Jej przebieg jest jednak dyskusyjny – mówi Olek Buczyński z Zielonego Mazowsza.

A co Wy sądzicie o nowej drodze rowerowej? Zachęcamy do głosowania w sondzie i pisania komentarzy na forum tvnwarszawa.pl.