Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Rowery na buspasy? Na Królewskiej już jeżdżą

Najnowsze

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plUl. Królewską przejechał również Łukasz Puchalski, urzędnik ds. rowerów

Autobusy, służby miejskie, a teraz także rowerzyści mogą korzystać z buspasa na ul. Królewskiej. Właśnie pojawiło się odpowiednie oznakowanie.

Zdjęcie znaku stojącego przy ul. Królewskiej umieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym pełnomocnik prezydent Warszawy ds. komunikacji rowerowej, Łukasz Puchalski.

Rowery na buspasy

Dwa lata temu Zielone Mazowsze zorganizowało happening, w którym apelowało o to, aby rowerzyści mogli korzystać z buspasów.

- Na warszawskich buspasach, w przeciwieństwie do tych spotykanych w innych miastach europejskich, nie jest dopuszczony ruch rowerowy. W efekcie rowerzyści są zmuszeni jechać środkiem jezdni pomiędzy autobusami a samochodami osobowymi i są podwójnie narażeni na wypadek – napisali wtedy na swojej stronie.

Internauci nie byli tym pomysłem zachwyceni. - Wpuśćmy tam deskorolkowców i matki z wózkami, a autobusy przewożące setki pasażerów niech stoją i czekają - ironizowali.

Wiele osób skorzysta

- Na pewno nasze działania niejako przyczyniły się do zajęcia się tym problemem przez pełnomocnika - komentuje teraz w rozmowie z tvnwarszawa.pl Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza. Jak podkreśla, ul. Królewską jeździ wielu rowerzystów.

Widać to na zdjęciach naszego reportera. Niektórzy już skorzystali z buspasa.

"Tylko i aż Królewska"

Jeden z rowerzystów dopytywał pełnomocnika w internecie: "To na całe miasto działa? Buspasy nasze?".

Ten odpowiedział dyplomatycznie: "Królewska. Tylko a może i aż Królewska na dziś".

Co sądzisz o takim pomyśle?

Czy buspasów, dostępnych dla rowerzystów powinno być więcej?

Gdzie by się przydały?

Napisz na naszym forum.

Rowerzyści mogą korzystać z buspasaPełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej/ facebook.com

Zobacz też happening Zielonego Mazowsza sprzed dwóch lat, w którym apelowali o wpuszczenie rowerzystów na stołeczne buspasy:

fot. Zielone Mazowsze/film tvnwarszawa.pl | Fakty TVN

su/mz