Rowerowy Maj: warsztaty dodatkiem do szkolnej rywalizacji

Warszawa

Zarząd Dróg MiejskichZDM ogłasza przetarg na warsztaty edukacyjne

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na warsztaty edukacyjne w ramach kampanii Rowerowy Maj. W akcji weźmie udział 100 tysięcy uczniów.

Organizator akcji już po raz drugi postanowił przeprowadzić w jej ramach działania edukacyjne.

Siedem rodzajów warsztatów

"Mamy w sumie 7 rodzajów warsztatów: oddzielne zajęcia dla przedszkolaków, oddzielne dla szkół biorących udział w kampanii po raz pierwszy, kolejne skierowane specjalnie do rodziców i aż cztery tematyczne warsztaty do wyboru, dotyczące między innymi zasad udzielania pierwszej pomocy czy serwisowania i konserwacji roweru" – informuje cytowana w komunikacie prasowym Edyta Mantorska, koordynatorka kampanii.

Jakie wymogi muszą spełnić startujące w przetargu firmy? Konieczne jest między innymi doświadczenie w koordynowaniu podobnych warsztatów oraz dysponowanie trenerami, którzy poprowadzą zajęcia. Ponadto oferenci będą musieli przedstawić koncepcje scenariuszy warsztatów, dostosowane do wieku odbiorców.

Jak podkreśla dyrektor ZDM, Łukasz Puchalski akcja ma nie tylko promować aktywność fizyczną, ale też przybliżyć prawidłowe wzory zachowań. - To, do czego dążymy, to stworzenie miasta przyjaznego wszystkim mieszkańcom, gdzie samodzielna droga dziecka do szkoły nie będzie dla rodzica powodem do niepokoju - zaznacza.

ZDM na zgłoszenia oferentów czeka do 4 marca.

Naklejki na zachętę

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy styl życia oraz aktywny sposób docierania do szkół i przedszkoli. W Warszawie odbywa się już po raz czwarty. Jej pomysłodawcą był Gdańsk.

W ramach akcji, która trwa cały maj dzieci starają się dojeżdżać rowerami do swoich szkół. Za każdy taki przejazd otrzymują naklejki. Następnie wklejają je do swoich rowerowych dzienniczków oraz na wspólny plakat klasowy. Ci, którzy zdobędą ich najwięcej, otrzymają nagrody.

W tym roku kampania obejmie aż 250 warszawskich placówek. W sumie uczęszcza do nich 100 tysięcy uczniów, którzy w ramach akcji będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Po raz pierwszy, wezmą w niej udział także przedszkolacy.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o akcji przy okazji poprzedniej edycji:

Wiceprezydent Warszawy o popularności akcjiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

pk/b