Rowerem z centrum do Rembertowa. 2 kilometry nowej trasy

Najnowsze


Drogowcy zakończyli prace przy budowie ścieżki rowerowej na ulicy Marsa. Nowa trasa ma dwa kilometry i jest elementem drogi łączącej Rembertów ze Śródmieściem.

Ścieżka powstała na odcinku od ulicy Żołnierskiej do Ilskiego. Dzięki temu udało się powiększyć stołeczną sieć tras rowerowych, a z Rembertowa można bezpiecznie dojechać rowerem do Śródmieścia. Nowy fragment łączy się z istniejącymi już trasami wzdłuż ul. Ostrobramskiej i alei Stanów Zjednoczonych. Z ulicy Marsa rowerem można dotrzeć też do trasy Siekierkowskiej.

Przy okazji budowy, na Marsa wyremontowano chodniki oraz przystanki autobusowe. Dodatkowo powstały rowy odwadniające i przepompownia wód deszczowych. Zarząd Dróg Miejskich chwali się, że inwestycje zrealizowano wcześniej niż zakładano. Jej wykonawca na prace miał czas do końca listopada 2017 roku.

Kolejne kilometry

Budowa była współfinansowana ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Realizacja inwestycji była możliwa również dzięki współpracy ZDM z Urzędem Dzielnicy Rembertów, który wykonał koncepcję przebiegu trasy, a także Radą Warszawy, która przyznała środki na budowę.

To nie koniec rozbudowy ścieżek rowerowych w tej dzielnicy. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych realizuje budowę ścieżki wzdłuż wschodniej jezdni ulicy Żołnierskiej - od ulicy Marsa do granicy miasta.

Zobacz też: "Jechaliśmy kładką Łazienkowską. Nie byłoby jej, gdyby most nie spłonął"

Wjazd na kładkę od strony ŚródmieściaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

md/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZDM