Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Rowerem w pomnik. Tak planuje miasto

Najnowsze


Ścieżka rowerowa położona wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie zyskała ostatnio bardzo nietypowe zakończenie. Jadący nią rowerzyści nagle znajdują się przed… pomnikiem Ryszarda Siwca.

Otoczenie Stadionu Narodowego metalowym płotem wykluczyło przedłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego. Bezpieczna dla jednośladów droga urywa się nagle na chodniku tuż przed odsłoniętym niedawno pomnikiem Ryszarda Siwca.

Nie sposób zrozumieć, dlaczego ktoś postanowił położyć pasek asfaltu i wymalować zebrę tuż przed monumetem. Efekt jest kuriozalny.

Nie wykorzystali szansy

Zdziwieni tym rozwiązaniem są rowerzyści, którzy jednak ten problem widzą szerzej.

- Niestety przy okazji Euro było sporo możliwości budowy ścieżek rowerowych wokół Stadionu Narodowego, zarówno na Zielenieckiej i na Wybrzeżu Szczecińskim. Ale władze miasta z tej szansy nie wykorzystały. Niestety wciąż urzędnicy nie traktują rowerzystów poważnie – komentuje Rafał Muszczynko z Zielonego Mazowsza.

mjc//bako

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl