Rowerem pod prąd? "Bezpieczeństwo zostanie zachowane"

Rowerem pod prąd - dyskusja we "Wstajesz i Wiesz"
Rowerem pod prąd - dyskusja we "Wstajesz i Wiesz"
TVN 24
TVN 24Rowerem pod prąd - dyskusja we "Wstajesz i Wiesz"

Gorącą dyskusję na forum tvnwarszawa.pl wywołał pomysł wprowadzenia w życie przepisów pozwalających warszawskim rowerzystom na jazdę pod prąd na drogach jednokierunkowych. Na temat propozycji warszawskich urzędników rozmawiali goście sobotniego "Wstajesz i Weekend".

- Chcemy pozwolić rowerzystom poruszać się w obu kierunkach po drogach jednokierunkowych. Oczywiście nie na wszystkich drogach tego typu. To się będzie wiązało z ograniczeniem dopuszczalnej prędkości dla samochodów na ulicach, gdzie taki ruch będzie dozwolony. Chodzi o tak zwane strefy ruchu uspokojonego, gdzie dopuszczalna prędkość dla samochodów nie przekraczałaby 30 km/h - powiedział we "Wstajesz i Weekend" Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Z wypowiedzi przedstawiciela ZTM zadowolony był insp. Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji.

- Pan Igor mnie uspokoił. Na początku myślałem, że rowerzyści będą mogli poruszać się pod prąd po wszystkich drogach jednokierunkowych, a to mogłoby doprowadzić do sytuacji niebezpiecznej - mówił policjant. - Takie rozwiązanie byłoby dużym błędem i powodowało duże niebezpieczeństwo - dodał.

Igor Krajnow zaznaczał, że cykliści będą mogli jeździć pod prąd jedynie w miejscach, gdzie będą do tego warunki. - Przy wprowadzeniu tych regulacji, np. w ścisłym centrum Warszawy, bezpieczeństwo zostanie zachowane - zapewniał pracownik ZTM.

mg/aw

Pozostałe wiadomości