Rowerem po ekspresówce. "Wykazał się brakiem poszanowania przepisów"

Warszawa

Łukasz / Kontakt24Rowerem po ekspresówce

Spokojnie sunący drogą ekspresową S8 rowerzysta. Taki widok zarejestrował internauta @Łukasz, autor przesłanego na Kontakt 24 nagrania. Policja przypomina, że poruszanie się po drogach ekspresowych oraz autostradach rowerem jest zabronione i komentuje: "kierowca jednośladu wykazał się jaskrawym brakiem poszanowania przepisów".

Nagranie zostało zarejestrowane na odcinku S8 za warszawskim Bemowem (w kierunku węzła Konotopa). Dla redakcji Kontaktu 24 skomentował je Marek Konkolewski.

"Trzeba pamiętać, że na drodze ekspresowej mogą poruszać się tylko pojazdy samochodowe" - zaznaczył policjant. "Rowerzysta, który korzystał z pobocza drogi S8, popełnił wykroczenie z art. 97 Kodeksu wykroczeń" - poinformował.

Konkolewski przypomniał, że za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 250 zł. "Był to wjazd na drogę pojazdem, dla ruchu którego droga ta nie jest przystosowana" - ocenił.

"Wykazał się jaskrawym brakiem poszanowania zasad"

Konkolewski wydawał się być zadziwiony faktem, że rowerzysta wyposażony w profesjonalny sprzęt nie dostosował się do przepisów. "To nie był sporadycznie używany, wiejski rower" - odnotował. "Dziwi mnie fakt, że profesjonalnie ubrany rowerzysta, mający na głowie hełm ochronny, specjalny strój i dobry rower, wykazał się jaskrawym brakiem poszanowania przepisów" - stwierdził.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

AP//tka