Rowerem nad morze Zieloną Siódemką. "To trasa dla każdego"

Warszawa

TVN24Rowerem nad morze

Mława, Grunwald, Ostróda, Elbląg. Między innymi przez te malownicze miasta wiedzie Zielona Siódemka, 400-kilometrowa trasa rowerowa z Warszawy nad morze. - To alternatywa dla samochodowej krajowej "7" - mówią miłośnicy jednośladów, którzy w piątek zainaugurowali trasę.

Zielona Siódemka to projekt stowarzyszenia Zdrowy Rower, rozpoczęty ponad cztery lata temu. Trasa rowerowa, wyznaczona została przez mało ruchliwe drogi asfaltowe.

- Nawiązujemy do krajowej "7" - tłumaczy Adam Osuch, wiceprezes stowarzyszenia "Zdrowy Rower". - Chcemy promować alternatywny sposób dojazdu nad morze - dodaje.

W sumie do przejechania jest 400 kilometrów, które można podzielić, według umiejętności czy chęci, na etapy.

Tablica z mapą

W piątek miłośnicy jednośladów spotkali się w klubokawiarni przy Wybrzeżu Gdyńskim 2, skąd wspólnie udali się w drogę. 400 kilometrów chcą pokonać w trzy dni.

- Ta wycieczka to spełnienie mojego marzenia. Od roku planowałem ten wyjazd. Jak się dowiedziałem, że większa grupa umawia się i jedzie, nie zastanawiałem się - mówi Rafał, jeden z rowerzystów.

Chociaż, jak twierdzą organizatorzy, trasę może przejechać każdy, warto się do niej przygotować.

- Przygotowania? Odkąd temperatura była odpowiednia do treningów. Non stop. Jazda do pracy, z pracy - odpowiada Mariola, która także bierze udział w wyprawie.

Mapa trasy
zdrowy-rower.pl

Zobacz też, jak swoją podróż nad morze rowerem opisała Katarzyna Karpa z portalu tvnmeteoactive.tvn24.pl. Nasza dziennikarka 400 kilometrów pokonała w pięć dni.

su/lulu