Rower miejski dojedzie do Konstancina. "Będzie kompatybilny z Veturilo"

Ztm.waw.plMiejski rower dojedzie do Konstancina

5 stacji i 55 rowerów – tak będzie wyglądał system roweru publicznego w Konstancinie. Operator systemu – firma Nextbike – podpisała właśnie umowę z lokalnymi władzami na uruchomienie wypożyczalni, które będą kompatybilne z Veturilo.

- Przedstawiciele największego operatora rowerów miejskich w Polsce, firmy Nextbike podpisali dziś z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna umowę na uruchomienie Konstancińskiego Roweru Miejskiego oraz zarządzanie i utrzymanie systemu – poinformował Michał Dąbrowski, rzecznik Nextbike Polska.

"Będzie niezależny"

Konstanciński Rower Miejski ma wystartować już 15 czerwca – będzie liczył 55 rowerów i 5 stacji. - Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Bemowo Bike, będzie to system całkowicie niezależny, ale kompatybilny ze stołecznymi wypożyczalniami, które z liczbą 173 stacji i 2 691 rowerów stanowią obecnie jedną z największych sieci w tej części Europy – zaznacza Dąbrowski. Jak informowaliśmy wcześniej, w Konstancinie miał powstać system Veturilo, ale cała operacja zakończyła się fiaskiem. Zdecydowały rozbieżności cenowe pomiędzy urzędnikami a firmą Nextbike były na tyle duże, że nie udało się znaleźć kompromisu. Powodem wzrostu kosztu uruchomienia kolejnych stacji są wciąż rosnące wydatki firmy na naprawy niszczonych przez wandali rowerów – podawał ratusz.

Sukces Veturilo

Miejskie rowery w Warszawie w tym roku ruszyły 1 marca.

W poprzednim sezonie były wypożyczane prawie 1,8 mln razy. Uruchomiony w 2012 roku system Veturilo okazał się dużym sukcesem. W pierwszej kolejności powstało 69 stacji (w tym 11 systemu Bemowo Bike) w Śródmieściu, na Bielanach, na Ursynowie i na Bemowie. W tej chwili jest ich już 173.

CZYTAJ WIĘCEJ O ROZWOJU VETURILO.

Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska
Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike PolskaMarcin Gula /tvnwarszawa.pl
Prezes Nextbike o zmianach
Prezes Nextbike o zmianachMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: Ztm.waw.pl

Pozostałe wiadomości