Roszady w ratuszu. Poszukują wiceprezydenta, zmieniają dyrektorów

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZmiany w ratuszu

Po aferze reprywatyzacyjnej trwają poszukiwania czwartego wiceprezydenta Warszawy. Ale zmiany, które w najbliższych tygodniach nastąpią będą głębsze. Nowego dyrektora będzie miało na pewno Biuro Architektury.

Po tym jak Hanna Gronkiewicz Waltz odwołała wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, a drugi zastępca – Jarosław Jóźwiak podał się do dymisji, w ratuszu trwają zmiany.

Są kandydaci

Już wiadomo, że nadzór nad reprywatyzacją i biurem prawnym ma sprawować nowy wiceprezydent Witold Pahl. Wciąż brakuje jednak czwartego zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Pani prezydent ma swoich kandydatów. W najbliższych dniach będą prowadzone rozmowy. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy się dowiedzieć, kto będzie nowym wiceprezydentem – mówi nam Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w grę nie wchodzi już kandydatura Pawła Potoroczyna, o której w weekend pisała "Gazeta Stołeczna".

Po byłych już wiceprezydentach nadzór nad ich biurami przejęli na razie dotychczasowi wiceprezydenci. Na przykład Włodzimierz Paszyński, który zajmuje się m.in. edukacją, polityką zdrowotną i pomocą społeczną dostał również drogownictwo i komunikację.

W ratuszu słyszymy, że to tymczasowy ruch do czasu powołania kolejnego wiceprezydenta. – Wiceprezydent Paszyński sobie poradzi. Będzie to wymagało na pewno więcej wysiłku – przyznaje Kłąb.

Zmiany w architekturze

Z kolei Wiceprezydent Michał Olszewski dostał pod swoją opieką inwestycje i architekturę. I w tym ostatnim biurze już zachodzą zmiany. W poniedziałek rozpoczęły się poszukiwania dyrektora (Marek Mikos jest tylko pełniącym obowiązki). - Ogłosiliśmy konkurs na dyrektora Biura Architektury. Z racji, że ważne, dużo biuro miało tylko dwóch dyrektorów, to chcieliśmy je wzmocnić. Docelowo będzie dyrektor i dwóch zastępców - przekonuje Kłąb.

Na nowego wicedyrektora został powołany Wojciech Wagner, który dotychczas pełnił funkcję naczelnika wydziału estetyki.

A co z dyrektorem Mikosem? - Pan dyrektor otrzymał propozycję pozostania w strukturach, bo chcemy wykorzystać jego doświadczenie i wiedzę. Na razie jednak do niej się nie ustosunkował – mówi rzeczniczka.

Mikos był krytykowany za powolną pracę nad planami miejscowymi. Pokryta jest nimi zaledwie 1/3 powierzchni miasta.

ran/b

Prezydent Warszawy o nowych procedurach reprywatyzacjiTVN24
wideo 2/13

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl