Roszady w ratuszu. Odchodzi sekretarz miasta

Warszawa

TVN24, tvnwarszawa.pl, UMOd lewej Marcin Wojdat, Jarosław Maćkowiak, Jarosław Jóźwiak

Jarosław Maćkowiak zrezygnował z funkcji sekretarza miasta. Na stanowisku zastąpi go Marcin Wojdat dotychczasowy szef centrum komunikacji społecznej - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Informację o rezygnacji Maćkowiaka potwierdził rzecznik ratusza. – Jako powód podał chęć poświęcenia się swojej pracy naukowej – poinformował Bartosz Milczarczyk.

Jarosław Maćkowiak w ratuszu ma pracować do 15 lipca. Po tym terminie jego miejsce zastąpi Marcin Wojdat dotychczasowy szef centrum komunikacji społecznej.

Następnie do czasu wyboru nowego szefa centrum komunikacji pełniącym obowiązki będzie wicedyrektor gabinetu politycznego prezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.

Wkróce kolejne dymisje?

Maćkowiak jako sekretarz miasta był odpowiedzialny miedzy innymi za kierowanie bieżącą pracą ratusza, w szczególności za nadzór i koordynację działalności biur oraz przepływ informacji.

O jego odejściu zaczęło się mówić po dymisji wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka. Stracił on stanowisko po zamieszaniu z wprowadzeniem nowej ustawy śmieciowej.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kwestią najbliższych tygodni są kolejne roszady w ratuszu. Mają one dotyczyć stanowisk dyrektorów miejskich biur.

bf/b