Roszady na Targowej. Będą kolejne utrudnienia

Warszawa

fot. urząd miasta | | Polska Agencja Prasowa
fot. urząd miasta | | SID
fot. urząd miasta | | Polska Agencja Prasowa
fot. urząd miasta | | SID
fot. urząd miasta | | Polska Agencja Prasowa
fot. urząd miasta | | SID

Dobra wiadomość jest taka: od poniedziałku kierowcy bez przeszkód przejadą przez skrzyżowanie ul. Targowej z Kijowską. Zła: remont torów przesunie się w kierunku al. Zielenieckiej - na pięć tygodni.

Zanim kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską czeka ich jeszcze ostatnia próba sił w weekend.

Problemy będą mieć też pasażerowie. W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.

Tramwaje na objazdy

Wprowadzenie poniedziałkowych zmian poprzedzi weekendowe, całkowite wyłączenie ruch tramwajowego na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską.

SPRAWDŹ JAK BĘDĄ JEŹDZIŁY TRAMWAJE

W poniedziałek rano tramwaje wrócą już na trasę od dworca Wileńskiego, Targową do ul. Kijowskiej. Nie pojadą za to pomiędzy ul. Kijowską a al. Zieleniecką. Przy Teatrze Powszechnym będą skręcały w kierunku ronda Wiatraczna.

Trasy zmienią linie 3, 7, 22, 25, 26, 28 a 46 zostanie zawieszona. Tak będzie do 24 lipca. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępcze linie autobusowe Z1 i Z2.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY

Utrudnienia nie ominą oczywiście kierowców. Na skrzyżowaniu z Kijowską, ul. Targowa będzie przejezdna we wszystkich kierunkach. Za to zwężona o lewy pas będzie zachodnia jezdnia Targowej w kierunku al. Zielenieckiej od ul. Marcinkowskiego.

Zmienna organizacja ruchu

Wyłączona z ruchu będzie także zawrotka na ul. Targowej (znajduje się na wysokości ul. Zamoyskiego). A po ok. 2 tygodniach organizacja ruchu się zmieni. Zamknięty zostanie skręt w lewo z ul. Targowej w Kijowską, wróci za to zawrotka przy ul. Zamoyskiego. Później przyjdzie czas na przebudowę torów na przejeździe u wlotu z al. Zielenieckiej w ul. Targową.

Zmiany przystankowe i autobusowe

W związku ze zmianami na ul. Targowej linia 125 od niedzieli (19 czerwca) od godz. 22.00 do odwołania zostanie skierowana w kierunku pętli OKOPOWA na trasę objazdową: od skrzyżowania ulic Targowa/Zamoyskiego ulicami: Targowa - zawrotka (zlokalizowana miedzy ulicami Marcinkowskiego i Kępną) - Targowa - Marcinkowskiego - Jagiellońska i dalej własną trasą.

Jednocześnie w związku z zakończeniem I etapu remontu na ul. Targowej linie: 123, 135, 138, 146, 147, 166, 509, 517, Z-1, Z-2, ZS2, N02, N03, N14, N21, N64 i N71 zostają skierowane w tym rejonie na swoje stałe trasy.

Prace do października

Utrudnienia związane są z II etapem modernizacji trasy tramwajowej od Dw. Wileńskiego do ronda Waszyngtona. Wymienione zostaną tory pomiędzy Kijowską a Zieleniecką. Podczas weekendowego wyłączenia ruchu, tramwajarze połączą na ul. Kijowskiej nowe szyny z istniejącym torowiskiem, usuną też stare łuki przecinające ul. Targową, a także odtworzą nawierzchnię. Cała inwestycja podzielona jest na 4 etapy, wszystkie utrudnienia w ruchu tramwajów mają zakończyć się w październiku.

ran/par