Rosyjskie centrum handlowe na mapie stolicy

Warszawa

fot

Twórcy mapy Google sprawili Warszawie kolejnego psikusa. Tym razem ich "ofiarą" padło centrum handlowe - nazwa kina znajdującego się w Arkadii została podpisana cyrylicą. To nie pierwsze zapożyczenie od naszych wschodnich sąsiadów - przed dwoma miesiącami media obiegła informacja o przemianowanej na rosyjski Trasie Łazienkowskiej.

Zdjęcie z map Google "wycelowane" na centrum handlowe przesłał na warszawa@tvn.pl Krystian. - Kolejny dowód braku rzetelności co do opisów miejsc przedstawionych na Google Maps, tym razem chodzi o nazwę Arkadii podpisaną cyrylicą - napisał internauta.

Nie pierwszy raz

Na mapce co prawda widzimy polski napis: CH Arkadia, ale przy ikonie kina nazwa molocha ukazuje się już po rosyjsku. Takich niespodzianek twórcy mapy przygotowali nam więcej. W maju media informowały o drodze magistralnej M1, która została "przeniesiona" do Polski.

Jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Rosji pojawił się na 275-kilometrowy odcinku drogi krajowej nr 2 od Terespola aż do Łowicza. W samej stolicy prowadził np. ul. Ostrobramską, Mostem Łazienkowskim, ul. Wawelską czy ul. Połczyńską. Zamiast tych nazw wpisana jest cyrylicą magistralna M1.

ran/par