Rosyjscy kibice żegnają Warszawę

Warszawa

Pustoszeją hotele i kwatery zajmowane przez kibiców w Warszawie. Rosyjscy kibice, po odpadnięciu Sbornej z piłkarskich mistrzostw Europy, opuszczają Polskę. W niedzielę do wczesnego popołudnia z naszego kraju wyjechało ponad 3 tysiące Rosjan.Od północy do godziny 14.00 w niedzielę z Polski wyjechało ponad 3 tys. obywateli Federacji Rosyjskiej. Dla porównania, w niedzielę 3 czerwca, w tych samych godzinach, było to 440 osób.- Odnotowalimy siedmiokrotny wzrost - powiedziała PAP rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Justyna Szmidt-Grzech. Jak dodała, ruch na granicach odbywa się bez zakłóceń.Wyjeżdżają z Warszawy

Z warszawskiego lotniska Chopina w niedzielę do południa do Rosji odleciało kilkanaście samolotów rejsowych, czarterowych i prywatnych. - W sumie było to 540 osób - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Agnieszka Golias. Kilkuset Rosjan zakwaterowanych było w Fan Campie Carlsberga - miasteczku kempingowym zorganizowanym przez jednego ze sponsorów Euro. W niedzielę częć z nich już wyjechała. - Nie zauważylimy jednak, by kto skracał swój pobyt. Ci Rosjanie, którzy mieli wykupione noclegi do niedzieli, wyjechali - powiedział PAP jeden z pracowników kempingu w Warszawie. Rosjanie opuszczają także hotele, m.in. pod Warszawą.

Przegrali na Narodowym

W sobotnich spotkaniach awans do ćwierćfinałów Euro 2012 zapewniły sobie reprezentacje Czech i Grecji.

Współgospodarze turnieju (Polacy) oraz faworyci grupy (Rosjanie) pożegnali się z mistrzostwami. Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało około 20 tys. rosyjskich kibiców.

PAP/mz