Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Rośnie miasteczko, powstaje studio. "Będzie wyglądało imponująco"

TVN Warszawa

Przygotowania do 27 finału WOŚPTVN24
wideo 2/2

Przed Pałacem Kultury i Nauki stanął już namiot, w którym trwa montaż studia telewizyjnego oraz sceny. Jak wyglądają przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprawdziła reporterka TVN24.

Na początku stycznia informowaliśmy o rozpoczęciu budowy miasteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na parę dni przed finałem plac Defilad odwiedziła Karolina Wasilewska, reporterka TVN24. Weszła do ogromnego namiotu, w którym będzie duże studio telewizyjne.

W środku ustawione są już specjalne podesty, na których powstanie pulpit dla tak zwanego "call center".

- Przy tych stanowiskach pracownicy, sztabowcy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą odbierać telefony i licytować złote serduszka - mówiła reporterka TVN24. - Tutaj najprawdopodobniej zostanie przekazane bardzo dużo pieniędzy - dodała Wasilewska.

W studiu telewizyjnym można też już zobaczyć symbole 27. finału WOŚP. – Kolorowy motyl i kolorowy bączek, a to dlatego że w tym roku będziemy zbierać pieniądze dla najmłodszych – relacjonowała reporterka.

Cały czas w budowie jest scena, na której będą występować artyści w trakcie niedzielnego finału. Montowane jest też oświetlenie.

- W ciągu kilku ostatnich godzin co chwile są próby, kolejne lampy są montowane, widać że to już za chwilę będzie wyglądało bardzo imponująco – zakończyła Wasilewska.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia w niedzielę. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz nasz specjalny serwis WOŚP 2019 w TVN24

Tak wyglądał ubiegłoroczny finał:

Rekordowy finał zbiórkiTVN24
wideo 2/15

ml/ran