Rosną "kosmiczne" wiaty

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

W al. Solidarności pojawiły się pierwsze elementy nowych wiat przystankowych. We wtorek po południu gotowa była część metalowej konstrukcji na wysokości "miśków". Wiaty mają być gotowe do sierpnia.

Warszawiacy mogą zobaczyć już pierwsze efekty prac, które rozpoczęły się w sobotę. W al. Solidarności na wysokości wybiegów dla niedźwiedzi zaczęła "wyrastać" konstrukcja wiaty na przystanku w kierunku centrum.

"Kosmiczne" wiaty

Nietypowe wiaty będą miały stalową konstrukcję pokrytą szkłem. Zadaszenia będą posiadały specjalne podświetlenie, które będzie podkreślało bryłę. Pod zadaszeniami znajdą się siedziska z podłokietnikami. Przystanki będą także przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej.

Montaż nowoczesnych wiat ma zakończyć się do sierpnia.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Przystanki gdzie indziej

Elementy konstrukcji "wyrastają" z chodnika na razie tylko po jednej stronie. Mimo, że robotnicy zajęli fragment jezdni w al. Solidarności w obu kierunkach, to nie powoduje to utrudnień w ruchu. Również autobusy i tramwaje poruszają się po trambuspasie.

Pasażerowie nie mogą za to na razie korzystać z remontowanych przystanków. Dotychczasowe przystanki przy Parku Praskim są przeniesione: w kierunku Starego Miasta przed wybieg dla niedźwiedzi, a w kierunku Dw. Wileńskiego przystanek pojawił się na wysokości Szpitala Praskiego. Jezdnie al. Solidarności są zamykane w nocy na kilka godzin (od godziny 23.00 do 4.00 nad ranem), a samochody w tym czasie kierowane są na trambuspas.

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

ran/par