Rondo na Łopuszańskiej otworzą w przyszłym tygodniu

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/Tvnwarszawa.pl

Rondo na węźle Łopuszańska jest wciąż zamknięte. Jednak jest nadzieja, że niedługo to się zmieni. – Będzie otwarte w nadchodzącym tygodniu – zapowiada Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Rondo miało zostać otwarte w nocy z czwartku na piątek. Jednakże, tak się nie stało. - Padający deszcz uniemożliwił namalowanie oznakowania poziomego- informuje Agata Choińska. - Zamiana organizacji ruchu na węźle Łopuszańska nastąpi w przyszłym tygodniu – dodaje.

Mają otworzyć do 18 września

Kiedy dokładnie? Wciąż nie wiadomo. - W zasadzie wszystko wygląda na gotowe – informował w piątek Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Oznakowanie poziome jest. Dziwi zatem fakt, że nowe rondo jest nieprzejezdne – mówił.

- Faktycznie oznakowanie poziome jest, ale tylko w części - wyjaśniła Choińska. - Nie zostały namalowane te elementy oznakowania, które wykonuje się na samym końcu, tuż przed zmianą organizacji ruchu – dodała.

Wanna, rondo, estakady

Cały węzeł ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Składać się będzie z trzech poziomów. Poziom -1 stanowić będzie żelbetowa "wanna" wzdłuż Al. Jerozolimskich. Do dyspozycji kierowców będą po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Poziom 0 to właśnie rondo czyli nowe skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ulicą Łopuszańską. Poziom +1 to z kolei dwie estakady prowadzące z ul. Łopuszańskiej w lewo, w kierunku Pruszkowa, oraz z Al. Jerozolimskich w prawo, w ul. Łopuszańską w stronę Mokotowa.

Opóźniona inwestycja

Według planu węzeł Łopuszańska miał zostać oddany do użytku w maju tego roku. Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, na zaistniałą sytuację wpłynęło kilka czynników. Między innymi opóźniona budowa węzła Salomea, oraz niesprzyjające warunki pogodowe.

band/ec