Rondo 1 jak Empire State: też ma swój wyścig

Warszawa

TVN 24Początek pierwszego biegu o godzinie 10

Biegi po schodach na szczyty wieżowców to bardzo prestiżowe wyścigi w największych metropoliach Azji, Australii, USA i Europy. Od 3 lat popularność zdobywają również w Warszawie. W sobotę odbędzie się Bieg na Szczyt Rondo 1 w cyklu Towerrunning World Cup. Lista startowa jest już od dawna wypełniona.

- Nowy Jork, Chicago, Dubaj, Melbourne, Londyn, Frankfurt, a od 3 lat również Warszawa należy do miast, w których odbywa się prestiżowy bieg po schodach zaliczany do Pucharu Świata. Najsłynniejszy jest ten na Empire State Building w USA – mówi Piotr Jakóbik, organizator III edycji Biegu na Szczyt Ronda 1.

Pierwszy bieg ruszy o godzinie 10.00.

Zgłosiło się 500 osób

Do pokonania będą 836 schody i 37 pieter. Na tym ostatnim (choć nie ostatnim w budynku) będzie meta.

Osobno pobiegną kobiety, mężczyźni i vip-y. Choć w wyścigu wezmą udział amatorzy, zaproszonych zostało również kilkunastu czołowych biegaczy z Pucharu Świata.

- Pierwsza runda jest na czas, a 12 najlepszych biegaczy wchodzi do finału. Druga runda, która wyłoni zwycięzcę, przeprowadzona będzie systemem "na dochodzenie", czyli zawodnicy wystartują z taką przewagą, jaką uzyskają w pierwszej rundzie - tłumaczy Jakóbik.

Ponad 18 tys. na cele charytatywne

Do zawodów zgłosiło się 500 osób i tym sposobem limit miejsc został wyczerpany. Jednak organizatorzy zachęcają do kibicowania. Obok budynku wystawione będą ekrany, by można było przyglądać się rywalizacji.

- Opłaty za start w biegu przekazane będą na cele charytatywne dla stowarzyszeniu "SOS Wioski Dziecięce". W zeszłym roku zebraliśmy około 18 tys. zł. W tym uda się zebrać jeszcze więcej – opowiada organizator.

Wśród vipów swój udział potwierdzili Paulina Sykut, Anna Maria Jopek, Sidney Polak, Waldemar Błaszczyk, Marek Kacprzak, Tomasz Sianecki, a także były piłkarz Legii Marek Jóźwiak.

III edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1.Masters Race w cyklu Towerrunning World Cup.9 marca 2013 – start eliminacji: 10:00Vipy: 11:45, finały mężczyzn: 13:30, finały kobiet: 13:15

Relacja z Biegu na Szczyt Ronda 1 w 2012 r
materiały organizatora

band/roody