Rolnicy, drogowcy i rolkarze. Weekendowe utrudnienia

Warszawa

tvnwarszawa.plWeekenowe utrudnienia

Manifestacja rolników, remonty i na dodatek przejazd rolkarzy. W piątek, ale też w sobotę, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Manifestacja organizowana przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną rozpocznie się w piątek o 13.00.

To nie pierwszy protest rolników w tym roku. Jednak tym razem do producentów warzyw i ziemniaków dołączą między innymi polscy sadownicy i producenci wieprzowiny. Wszyscy chcą zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa. Protestują z powodu bardzo niskich cen skupu i "nieuczciwej konkurencji".

Zbiórkę zaplanowano na placu Konstytucji, skąd rozpocznie się przemarsz ulicami: Piękną i Alejami Ujazdowskimi przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Tam około 16.00 przewidziane jest zakończenie zgromadzenia.

Frezowanie we Włochach

W miniony weekend drogowcy wymieniali zniszczoną nawierzchnię na Popularnej. W tym tygodniu odnowią skrzyżowanie tej ulicy z Bolesława Chrobrego. Prace rozpoczną się w piątek (13 lipca) o północy i mają potrwać do poniedziałku (16 lipca) do godziny 4 nad ranem.

To oznacza utrudnienia we Włochach i Ursusie.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Chrobrego
Urząd Miasta

Naprawa torów

Na ten i na kolejny weekend zaplanowane są prace remontowe na torowisku w alei Jana Pawła II. Tramwajarze będą wymieniali urządzenia wyrównujące tory. Prace zaplanowane są na odcinku między rondem Zgrupowania AK "Radosław" a placem Grunwaldzkim.

Remont oznacza utrudnienia nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale i dla kierowców. Obie jezdnie alei Jana Pawła II na remontowanym odcinku będą zwężone o jeden pas ruchu. Tramwaje zostaną skierowane na objazdy.

Related content

Prace na Miodowej

Remont na ulicy Miodowej wkroczy w piątek na kolejny etap. Około godziny 23.30 prace przeniosą się na skrzyżowanie z Senatorską. Drogowcy zaplanowali jego przebudowę i wymianę sygnalizacji.

Miodowa nadal będzie zamknięta między skrzyżowaniami z Długą i Senatorską. Dodatkowo na Senatorskiej między ulicami Podwale i Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Parkowanie na tym odcinku będzie odbywało się na zmienionych zasadach.

Objazdy na skrzyżowaniu Miodowa-Senatorska
ZTM / Infoulice

WIĘCEJ O REMONTACH NA CHROBREGO, MIODOWEJ i W AL. JANA PAWŁA II

Rolkarze

Z kolei w sobotę na ulicach zobaczymy rolkarzy. UczestnicyNightSkating spotkają się o godzinie 21.00, tradycyjnie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Tym razem organizatorzy zaplanowali specjalny przejazd NS Extreme 2 pod hasłem "Tour de Metro" tylko dla zaawansowanych rolkarzy. Na trasie przejazdu możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Trasa będzie przebiegać ulicami: Krakowskim Przedmieściem - gen. Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza - plac Piłsudskiego - Królewską - Marszałkowską - Świętokrzyską - Prostą - Towarową - Okopową - Powązkowską - Maczka - Reymonta - Wólczyńską - Nocznickiego - Kasprowicza - Sacharowa - Żeromskiego - Słowackiego - plac Wilsona - Mickiewicza - Andersa - plac Bankowy - Marszałkowską - plac Konstytucji - Waryńskiego - Puławską - Aleją Wilanowską - Rolną - aleją Harcerzy Rzeczypospolitej - aleją Komisji Edukacji Narodowej - Wąwozową - Rosoła - Ciszewskiego - Nowoursynowską - Doliną Służewiecką - aleją Sikorskiego - aleją Witosa - Czerniakowską - Łazienkowską - Myśliwiecką - Górnośląską - Piękną - Alejami Ujazdowskimi - przez plac Trzech Krzyży - Nowym Światem - przez rondo gen. Charles'a de Gaulle'a - Alejami Jerozolimskie - Marszałkowską - Królewską - przez plac Piłsudskiego - gen. Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza - Krakowskim Przedmieściem.

Przejazd rolkarzy
materiały prasowe

Pisaliśmy też o remoncie Powsińskiej:

Nierówności na PowsińskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/pm