Rolkarze zaczynają sezon. Wieczorem przejadą przez centrum

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plRolkarze przejadą przez Warszawę

Rolkarze rozpoczynają swój sezon. W sobotę wieczorem ruszą spod pomnika Mikołaja Kopernika i przejadą przez centrum miasta. Możliwe są utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami. Organizatorem jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, a celem - popularyzowanie jazdy na rolkach i wrotkach jako sportu dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Start na Krakowskim Przedmieściu

W sobotę wieczorem odbędzie się pierwszy przejazd w tym sezonie. Rolkarze spotykają się o godzinie 19.00 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, skąd o 20.30 ruszy przejazd.

Jego trasa przebiegać będzie następującymi ulicami: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Al. Solidarności - Towarowa – Al. Jerozolimskie - Chałubińskiego - Al. Niepodległości - Woronicza - Puławska - Bagatela - Al. Ujazdowskie - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście. Całość może zająć około dwóch godzin.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że na trasie przejazdu mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Całkowite zakończenie utrudnień przewidziano na godzinę 23.15.

Przyjadą z całej Polski

"Na inaugurację sezonu 2016, ściągną rolkarze nie tylko z całej Polski, ale i całego świata" – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. "Pokażcie skąd jesteście - stroje ludowe, stroje narodowe, flagi narodowe, a może zwierzęta, samochody czy inne elementy charakterystyczne dla Twojego regionu. Niech 23 kwietnia Warszawa i cały świat zobaczą wielonarodowy sznur rolkarzy" – dodają.

Od tej soboty przejazdy rolkarzy będą się odbywały regularnie, co drugi czwartek. Kolejny przejazd zaplanowano 12 maja, a następny 26 maja. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 6 października.

Udział w przejeździe Nightskating jest całkowicie darmowy i nie wymaga rejestracji. Może wziąć w nim udział każdy, kto jeździ na rolkach, wrotkach lub nartorolkach i posiada wystarczające umiejętności poruszania się na nich. Organizatorzy informują, że należy umieć poruszać się pewnie, skręcać i hamować. Tempo przejazdu wynosi ok 10-15 km/h.

Niedziela z maratonem

Przejazd rolkarzy to niejedyna sportowa atrakcja, która czeka warszawiaków w ten weekend. Przypominamy, że w niedzielę ulicami miasta przebiegną maratończycy. Rywalizacja na dystansie 42,195 m rozpocznie się o 8.45.

Z utrudnieniami będzie trzeba liczyć się na ulicach Śródmieścia, Pragi Południe, Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.

ZOBACZ JAK ROLKARZE PRZEJEŻDŻALI ULICAMI WARSZAWY W UBIEGŁYM ROKU:

Start wyścigu rolkarzy
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

kw/r