Rodzina wiceprezydenta ma roszczenia. "Bardzo, bardzo daleka"

Warszawa

"Rodzina nowego wiceprezydenta Warszawy ma roszczenia w stolicy" - ogłosił radny Piotr Guział. Nowy wiceprezydent odniósł się do sprawy w Radiu TOK FM. Tłumaczył, że to dalecy krewni, z którymi nie ma kontaktu. - Nie jestem w kręgu osób, które są do nich (roszczeń - red.) uprawnione – oświadczył.

To, że rodzina nowego wiceprezydenta Warszawy, który dostał zadanie wyjaśnienia dzikiej reprywatyzacji, ma roszczenia ujawnił jeszcze w czwartek Piotr Guział, radny miasta, inicjator referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak napisał, chodzi o tereny na Woli, dokładnie po fabryce Dobrolin.

Do sprawy odniosła się na Twitterze Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza. "Ani prez. Witold Pahl, ani jego najbliższa rodzina nie starali się i nie starają o zwrot nieruchomości na terenie" – stwierdziła.

Sam zainteresowany tak jednoznaczny już nie był.

"Bardzo, bardzo daleka rodzina"

- Jestem bardzo dumny z historii mojej rodziny. Został pot, krew i łzy. Wątek rozstrzelanie na Pawiaku, działalności w Armii Krajowej, zaangażowania w obronę Warszawy i dokonanej przez bardzo, bardzo daleką moją rodzinę, jakichś kuzynów moich pradziadków, najwyższej wpłaty na fundusz odbudowy stolicy - to są rzeczy, z których jestem dumny – przekonywał na antenie TOK FM Pahl.Podkreślił, ze ich drogi bardzo dawno się rozeszły, a z przedstawicielem tej rodziny widział się ostatni raz ok. 40 lat temu.

- To nie jest rodzina w rozumieniu takim, żebym ja miał z tego tytułu jakikolwiek korzyści materialne. Nie jestem w kręgu osób, które są uprawnione do roszczeń. Ta okoliczność jest znana pani prezydent, osobom, które odpowiadają za tego rodzaju postępowania i wszystko jest bardzo transparentne – przekonywał.

Zapewnia, że podpisał oświadczenie w tej sprawie, sprawę roszczeń rozstrzyga sąd. - Jeżeli ktoś cokolwiek sugeruje, to manipuluje, mocno rozmija się z prawdą, to jest supozycja. Musi liczyć się z odpowiedzialnością – mówił w TOK FM Pahl.

PROBLEMY Z REPRYWATYZACJĄ W WARSZAWIE:

Komentarze po zarządzie POKrzysztof Skórzyński, Fakty TVN
wideo 2/35

ran/b