"Rodzina receptą na kryzys" Idzie Marsz dla Życia

Warszawa

TVN24Marsz dla Życia i Rodziny

- Rodzina może być wzorem dla Polski - mówi organizator Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę przejdzie przez stolicę. W Warszawie odbędzie się po raz siódmy w związku z tegorocznym Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie.

- "Rodzina receptą na kryzys" takie jest hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. Dlaczego takie? Żyjemy w dobie kryzysu. Model funkcjonowania rodziny, jego budżet, może być wzorem dla Polski. Chcemy uczyć takich wartości jak uczciwość, odpowiedzialność i miłość – mówi Jarosław Kniorek, koordynator marszu.

Deklaracja na rzecz rodzin

W niedzielę 3 czerwca marsz przejdzie ulicami 45 miast. W Warszawie odbędzie się po raz siódmy. Odbywa się w związku z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie. Uczestnicy zapoznają się z deklaracją na rzecz rodzin i będą mogli złożyć pod nią podpis.

Maszerujący wychodzą na ulicę by zamanifestować przywiązanie do tradycyjnych wartości. Jest to rodzinne święto, które ma zwrócić uwagę na jej codzienne problemy. Uczestnicy będą upominać się także o prawa dzieci nienarodzonych.

A po marszu? Dzień Dziękczynienia

Start o 10:00 obok pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, skąd marsz przejdzie na plac Teatralny i zakończy się o 11:00. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej (godz. 12.00) oraz w piknikowych atrakcjach Dnia Dziękczynienia.

band