Rodzina, pacjenci, zaprzyjaźnieni lekarze pożegnali profesora Dębskiego

Warszawa

Pożegnanie Romualda Dębskiego Fakty TVN
wideo 2/3

W Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie odbył się pogrzeb profesora Romualda Dębskiego. Urna z prochami lekarza została złożona do grobu na Cmentarzu Wojskowym.

Profesor Romuald Dębski zmarł 20 grudnia 2018 roku. Miał 62 lata. Był jednym z najbardziej znanych ginekologów w kraju. Specjalizował się w położnictwie, perinatologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Był także wykładowcą akademickim oraz autorem lub współautorem ponad 100 publikacji związanych z tematyką z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Związany z Warszawą

Profesor Romuald Dębski urodził się w 1956 roku. W 1982 ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej w Warszawie. Był jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Jako lekarz był niezwykle ceniony i lubiany przez swoje pacjentki. Kilka dni po 11 grudnia, kiedy jego żona Marzena Dębska poinformowała, że profesor trafił do szpitala i walczy o życie, jego byłe i obecne pacjentki przygotowały dla niego pamiątkowy plakat. Znalazły się na nim fotografie pacjentek wraz z ich dziećmi.

"Taki piękny plakat zawisł dziś na OIOMie przy łóżku Profesora Dębskiego" - napisała 15 grudnia Marzena Dębska na profilu facebookowym kliniki Debski Clinic, którą wspólnie prowadzili. "Drogie Bielańskie Mamy, ogromne podziękowania w imieniu Profesora i całej rodziny za ten niezwykły, wzruszający gest!" - podkreśliła.