Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Rodzina ma "500+", kierowcy będą mieli "2+"

Warszawa

ZTMNowe miejsca dla kierowców z pasażerami

ZTM zachęca kierowców, aby wozili pasażerów zamiast powietrza i zaczyna wyznaczać specjalne miejsca "2+" na swoich parkingach P+R. Wspólne podróże to oszczędności, ograniczenie emisji spalin czy mniejszy tłok na ulicach i parkingach – wylicza ZTM.

Stanowiska postojowe "2+" na parkingach "Parkuj i Jedź" przeznaczone będą dla kierowców podróżujących z co najmniej jednym pasażerem. Na początek zostanie ich wydzielonych po pięć na parkingach P+R w Aninie, Wawrze i Ursusie Niedźwiadku. Mają to być najwygodniejsze miejsca położone blisko wyjść z parkingów.Zarząd Transportu Miejskiego wylicza korzyści wspólnych przejazdów. - Oszczędności, ograniczenie emisji spalin czy mniejszy tłok na ulicach i parkingach – mówi Wiktor Paul z biura prasowego ZTM. Malowanie oznaczeń "2+" ma się zacząć za kilka dni.

Dla uczciwych

Jak ZTM zamierza sprawdzać, czy dogodnie położone miejsca nie będą zajmowane przez kierowców podróżujących osobno?- Liczymy na uczciwość kierowców, ale wiemy, że trzeba się temu przyglądać. Będą to robić pracownicy naszych parkingów. Kierowcy mają się stosować do ich poleceń. W przypadku zajmowania tych miejsc przez kierowców, którzy przyjadą sami, pracownik może poprosić o odjechanie - mówi Wiktor Paul.

Przypomina, że podobne obawy przy utworzeniu miejsc kiss and ride. - Tak się nie stało. Te miejsca funkcjonują dobrze, zgodnie z przeznaczeniem. Mamy nadzieję, że kierowcy przyzwyczają się także do nowej oferty parkingowej - dodaje.

Zobacz jak potrafią parkować kierowcy:

"Mistrzowskie" parkowanie przy Rozbrat
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw/mś