Rodzice kibiców Lazio proszą premiera Włoch o interwencję

Warszawa

kspPolicja zatrzymała kibiców Lazio w centrum Warszawy

Rodzice ponad 20 kibiców rzymskiego klubu piłkarskiego Lazio, przebywających od sześciu dni w areszcie w Warszawie, zaapelowali do premiera Włoch Enrico Letty, aby podczas czwartkowej wizyty w Polsce upomniał się o nich i doprowadził do ich uwolnienia.

Ojcowie i matki grupy fanów Lazio, którzy zostali zatrzymani za chuligaństwo przed meczem z Legią, poprosili szefa włoskiego rządu o to, aby spotkał się z nimi w czasie wizyty w Warszawie.

"Niesprawiedliwie przetrzymywani"

Alessandro Coresi, który występuje jako rzecznik rodziców, poinformował, że grupa ta obserwuje rozwój sytuacji w ambasadzie Włoch w Polsce. - Chcemy przedstawić powagę sytuacji - oświadczył Coresi. Dodał, że rodzice oczekują oficjalnej interwencji włoskiego rządu, która doprowadzi do natychmiastowego uwolnienia ich synów. Zdaniem protestujących kibice ci są "niesprawiedliwie przetrzymywani w Polsce".Wcześniej minister spraw zagranicznych Włoch Emma Bonino zapowiedziała, że w czwartek podczas wizyty w Kijowie zamierza rozmawiać z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim na temat kibiców, oczekujących w areszcie na procesy. Dodała, że należy wyjaśnić okoliczności ich aresztowania.

Specjalny wysłannik włoskiego MSW

W Warszawie sprawą zajmuje się specjalny wysłannik włoskiego MSW. W czwartek, 28 listopada przed meczem z Legią w ramach Ligi Europejskiej polska policja zatrzymała ponad 150 Włochów pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego, napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku. Większość skazanych w trybie pilnym na grzywny i inne kary zwolniono.

CZYTAJ NA TVN24.PL

PAP/mn