Rocznica powstania. Zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych

Warszawa

Jtornado /Amada44 /wikipedia cc by-saZakaz przewozu materiałow niebezpiecznych

W związku z obchodami 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim w czwartek i piątek na Muranowie i w okolicy Teatru Wielkiego będzie obowiązywał zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych - poinformował w środę mazowiecki urząd wojewódzki.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody mazowieckiego na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować m.in. materiałów: zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych, określonych w ustawie o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Za złamanie zakazu grozi grzywna – podaje PAP.

Zakaz obowiązuje na obszarze: Pomnika Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich na odcinku ulicy Ludwika Zamenhofa: od ulicy Józefa Lewartowskiego do ulicy Mordechaja Anielewicza na odcinku ulicy Mordechaja Anielewicza: od ulicy Ludwika Zamenhofa do ulicy Karmelickiej, na odcinku ulicy Karmelickiej: od ulicy Mordechaja Anielewicza do ulicy Józefa Lewartowskiego, na odcinku ulicy Józefa Lewartowskiego: od ulicy Karmelickiej do ulicy Ludwika Zamenhofa wraz z odcinkami przylegającymi do tych ulic. W okolicy Umschlagplatz materiałów niebezpiecznych nie będzie można przewozić: na odcinku ulicy Stawki: od ulicy Dzikiej do ulicy Stanisława Dubois na odcinku ulicy Dzikiej: od ulicy Niskiej do ulicy Aleja Jana Pawła II na odcinku ulicy Niskiej: od ulicy Dzikiej do ulicy Stanisława Dubois, wraz z odcinkami przylegającymi do tych ulic.

Przy Teatrze Wielkim zakaz będzie obowiązywał: na odcinku ulicy Senatorskiej: od ulicy Wierzbowej do ulicy Jana Moliera na odcinku ulicy Jana Moliera: od ulicy Senatorskiej do ulicy Trębackiej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku ulicy Wierzbowej: od ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego do ulicy Senatorskiej, wraz z odcinkami przylegającymi do tych ulic.

PAP, wp//ec