Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Rocznica na Krakowskim Ratusz zatwierdził organizację ruchu

Warszawa

Quaind, Kontakt 24Krakowskie Przedmieście

Miejski inżynier ruchu zaakceptował projekt organizacji ruchu złożony przez organizatorów obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tak Na Krakowskim Przedmieściu stanie scena i telebimy.

Jeszcze przed południem nie było pewne, czy organizatorzy dostaną zgodę. Złożyli projekt uzgodniony z Zarządem Dróg Miejskich, ale nie wiedzieli, czy inżynier ruchu Janusz Galas podpisze go przed świętami. To konieczne, by zdążyć z przygotowaniami.

- Inżynier ruchu zaakceptował projekt poinformowała po godzinie 16 Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Inaczej niż rok temu

To kończy trwający od tygodnia spór o obchody. Opozycja zarzucała władzom Warszawy, że te celowo mnożą formalne przeszkody, bo nie chcą uroczystości na Krakowskim Przedmieściu. Ratusz bronił się, że formalności są takie same dla wszystkich.

Całe zamieszanie wzięło się tego, że rok temu organizatorzy nie musieli składać projektu organizacji ruchu - zostali "podłączeni" pod wniosek miasta, które organizowało stanowiska dla mediów. W tym roku media o to nie wystąpiły, ratusz nie przygotował projektu, a organizatorzy o tym wymogu zapomnieli. Dokumenty uzupełnili jednak na czas i uroczystości się odbędą.

Oficjalne obchody, organizowane przez miasto, planowane są na Powązkach. Na życzenie rodzin ofiar będzie to skromna uroczystość.

roody