Roboty drogowe w czterech dzielnicach. Będą utrudnienia dla kierowców

TVN Warszawa

Urząd MiastaZmiany na Elekcyjnej

Prace na Woli, Pradze, Mokotowie i w Rembertowie przyniosą kierowcom w najbliższych dniach spore utrudnienia w ruchu. Pierwsze już w piątek wieczorem.

Z utrudnieniami trzeba się liczyć od piątkowego wieczoru.

Utrudnienia na Elekcyjnej

Drogowcy wezmą się między innymi za ulicę Elekcyjną.

Od 14 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 lipca do godz. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy Wolską a Górczewską. Ten fragment będzie można objechać aleją Prymasa Tysiąclecia. Z tego objazdu skorzystają też autobusy linii 109, 154, 171, 184, 190, 197 i Z-4.

Zmiany na Targowej

Od piątku zwężona będzie południowa jezdnia (w kierunku Grochowa) Targowej pomiędzy Kijowską a wiaduktem kolejowym. Jak przypomina miasto, między Targową a Zamoyskiego powstaje przedłużenie Sokolej czyli kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej.

"Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Zamoyskiego i Sokolej. Przebudowywane są również instalacje podziemne. Teraz wykonawca robót będzie musiał włączyć nowo wybudowany ciepłociąg i kanalizację do istniejącej sieci. Prace te będą wiązały się z koniecznością zwężenia jezdni Targowej prowadzącej w kierunku alei Zielenieckiej" - podaje ratusz.

Prace zostały podzielone na trzy etapy.

W pierwszym, od piątku, 14 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 lipca do godz. 5.00 jezdnia na odcinku pomiędzy Kijowską a wiaduktem kolejowym będzie zwężona do jednego pasa. Wyłączone z ruchu będą środkowy i lewy pas (przy torowisku tramwajowym). Można będzie skręcić z Targowej w Kijowską oraz z Kijowskiej w Targową w kierunku Grochowa (z jednego pasa).

W kolejnym etapie, od poniedziałku, 17 lipca do piątku, 21 lipca zamknięty dla ruchu będzie tylko jeden pas, a kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa.

„W ostatnim etapie, w weekend 21-24 lipca jezdnia znowu będzie zwężona do jednego pasa (tym razem przejezdny będzie pas wzdłuż torowiska). W tym samym czasie przed skrzyżowaniem z ul. Sokolą zwężona do jednego pasa będzie jezdnia Zamoyskiego w kierunku mostu Świętokrzyskiego” - podaje miasto.

Budują Czerniakowską bis

18 lipca od około godz. 12.00 zmieni się organizacja ruchu na Nehru. Wyłączona z ruchu będzie południowa jezdnia pomiędzy Czerniakowską a Zwierzyniecką. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię północną, na której będzie po jednym pasie w każdą stronę.

„W pierwszym etapie prac ruch pieszych i pojazdów do ul. J. Nehru odbywać się będzie ul. Zwierzyniecką, natomiast w drugim etapie ul. Melomanów. Zmiany związane są z przebudową ciepłociągu w rejonie skrzyżowania z ul. Czerniakowską. Taka będzie do października" – podaje ratusz.

Zmiany na Rekruckiej

W poniedziałek około godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania. Marsa z Rekrucką i Żołnierską. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię zachodnią. Wyłączona z ruchu będzie wschodnia jezdnia od wjazdu do Centrum Targowo-Kongresowego do wlotu na skrzyżowanie. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na poszerzoną jezdnię zachodnią. Kierowcy wrócą na właściwą jezdnię przed skrzyżowaniem z ul. Marsa.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 18 sierpnia i związana jest z przebudową ul. Rekruckiej i budową kanalizacji. Jak przypomina ratusz, w rejonie skrzyżowania ulic Marsa i Żołnierskiej trwają roboty związane z przebudową tych ulic i budową podpór przyszłej estakady, które będą znajdowały się w pasie pomiędzy obecnie istniejącymi jezdniami.

Przed skrzyżowaniem z Marsa zwężone są obydwie jezdnie Żołnierskiej. Ruch w kierunku Strażackiej odbywa się jezdnią tymczasową odchyloną w kierunku wschodnim - ok. 100 za skrzyżowaniem kierowcy przejeżdżają przez przewiązkę na jezdnię zachodnią. Natomiast dla dojeżdżających do skrzyżowania z pasa lewego jest możliwość jazdy na wprost w kierunku Rekruckiej oraz skrętu w lewo w kierunku Cyrulików. Skręt z Marsa (dla jadących od strony Płowieckiej) w Żołnierską jest możliwy tylko z jednego pasa ruchu.

Zmiany na Rekruckiej
Urząd Miasta

Zamknięta "Otwarta Ząbkowska"

We wszystkie weekendy lipca i sierpnia ul. Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską jest wyłączana z ruchu. Fragment ulicy z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych staje się deptakiem. Ponownie samochody wracają tu w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

W weekend swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

CZYTAJ TEŻ O PLANOWANEJ PRZEBUDOWIE MIODOWEJ:

Przejazd ulicą MiodowąLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/pm