Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Robert Brylewski spocznie na Powązkach

Warszawa


W piątek, na warszawskich Powązkach, odbędzie się pogrzeb muzyka - Roberta Brylewskiego.

"Informujemy, że ceremonia pogrzebowa Roberta Brylewskiego rozpocznie się 15 czerwca, o godzinie 10.15 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach"- podali na stronie zespołu Kryzys muzycy.

Jak dodali, rodzina prosi o nieskładanie kondolencji. Ponadto - zgodnie z wolą zmarłego Roberta Brylewskiego - poprosili, aby zamiast kwiatów złożyć datki pieniężne na Cor Infantis, Fundację na rzecz dzieci z wadami serca.

Gitarzysta, kompozytor, legenda

Urodzony w 1961 roku Robert Brylewski był wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Od lat 70. współtworzył lub brał udział w kilkunastu projektach muzycznych, z którymi wydał łącznie kilkadziesiąt płyt. Bliski był mu nie tylko punk rock, ale także reggae i muzyka elektroniczna. Był członkiem zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Armia czy Izrael. Zmarł w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy Szaserów.

O śmierci Brylewskiego poinformowali na Facebooku jego bliscy. "Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, przyjaciel, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. Rodzina".

Sekcja zwłok ma pomóc wyjaśnić przyczynę śmierci | tvn24
wideo 2/2

PAP/kz/mś