Reżyser "Sali samobójców" szuka aktorów do filmu o powstaniu

Warszawa

TVN24Pierwszy klaps w długi weekend majowy

Jan Komasa przygotowuje nowy film "Miasto 44". Mieszkańcy stolicy, którzy chcą zagrać w dwugodzinnym obrazie, mogą zgłaszać się na casting. Zaplanowano go na 9 i 10 marca.

- Nastawiamy się na ludzi w wieku 15-25 lat, ale jak się pojawią młodsi i starsi to wiadomo, że pnie odprawimy ich z kwitkiem - powiedział w studiu TVN24 Jan Komasa, reżyser filmu Miasto 44.

Kilka minut, by się "sprzedać"

Poszukiwania aktorów przenoszą się właśnie do Warszawy. Za tydzień odbędzie się dwudniowy casting podczas, którego kandydaci będą mieli kilka minut, by się "sprzedać". – Kim jesteś, co robisz, jakie masz hobby, powiedzieć o sobie kilka słów, a potem zaprezentować na przykład jakiś wiersz - takie zadania będą mieli chętni do ról, przybliża reżyser.

I podkreśla, że to będzie "mały egzamin", w którym udział wziąć mogą też profesjonaliści. Sam film będzie trwał dwie godziny. - Mamy ośmiu bohaterów, czyli taki główny oddział, z którym jesteśmy cały czas, bo historia podążą za oddziałem ze Zgrupowania "Radosław" - zaznacza Komasa. – Jeżeli, ktoś ciekawy przychodzi na casting i zostaje w pamięci, to wymyślamy mu rolę – dodaje.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w długi weekend majowy. Potrwają 60 dni.

Życie w okupowanej stolicy

Akcja filmu toczyć się będzie na tle Powstania Warszawskiego. Sebastian żyje w okupowanej stolicy - pracuje w fabryce Wedla, by utrzymać siebie, matkę i młodszego brata. Z trudem znosi upokorzenia, których Niemcy nie oszczędzają pracownikom. Podczas konspiracyjnych szkoleń wpada w oko Kamie i Biedronce. Jednak dość szybko wszyscy przekonają się, że historia nie będzie łaskawa dla ich młodzieńczych marzeń. Zderzenie z brutalnością wojny sprawia, że szybko dorastają.

CASTING W WARSZAWIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 9-10 MARCA W LO IM. KOPERNIKA (ul. Józefa Bema 76)

ran//ec