Rewolucja "Świra" nie pomogła. Polonia zepsuła mu debiut

Warszawa

fot

Polska Ekstraklasa wybudzanie z zimowego snu rozpoczęła od meczu w Łodzi. Ściągani na pęczki do ŁKS-u piłkarze oblicza zespołu nie zmienili i debiutujący pod wodzą Piotra Świerczewskiego łodzianie przegrali z warszawską Polonią 0:2.

"Świr" oficjalnie jest menedżerem łódzkiego klubu, ale tylko dlatego, że nie posiada odpowiedniej licencji. W czasie meczu i tak stał przy ławce swojego zespołu. Co jakiś czas przekazywał piłkarzom wskazówki albo wymieniał opinie z Andrzejem Pyrdołem, w dokumentach szkoleniowcem ŁKS-u, dla wielu jednak jedynie figurantem.

Casting w Łodzi

Swoje rządy w pogrążonym w finansowym kryzysie klubie Świerczewski rozpoczął od przemeblowania drużyny. Wielu odeszło, przyjść musieli nowi. A że pieniędzy na zakupy nie miał, więc skupił się na sprowadzaniu piłkarzy z kartą zawodniczą na ręku. Do gry w typowanym do spadku klubu zaprosił graczy znanych z boisk ligowych, a nawet z reprezentacyjną przeszłością m.in.: Pawła Sasina, Seweryna Gancarczyka, Wojciecha Łobodzińskiego, Grzegorza Bonina (notabene b. piłkarza Polonii) czy Macieja Iwańskiego. Personalna rewolucja miejsca w tabeli - przynajmniej na razie - nie zmieniła. Występujący w roli strażaków ŁKS piłkarze w meczu z chcącymi włączenia się do walki o mistrzowski tytuł Czarnymi Koszulami dzielnie trzymali się do 15. minuty.Cani nr 9

W Polonii również zaszły zmiany (przyszli z Izraela Aviram Baruchyan i Władimir Dwaliszwili), ale strzelali ci, którzy grali u Jacka Zielińskiego jesienią. Najpierw uczynił to sprowadzony przez sezonem za wielkie pieniądze, ale rozczarowujący swoja postawą, Robert Jeż, a później najlepszy snajper Polonii: Cani. Dla Albańczyka był to 9. gol w rozgrywkach, dla Polonii 10. zwycięstwo, dzięki któremu przynajmniej do niedzieli wskoczyła na 2. miejsce w tabeli. Czy je utrzyma, zależy od Legii, która jedzie do Zabrza na mecz z Górnikiem.

ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)Bramki: Robert Jeż (15), Edgar Cani (70)Żółte kartki: Olegs Laizans, Marcin Adamski - Aleksandar TodorovskiSędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)Widzów: 2568SKŁADY:ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Artur Gieraga, Michał Łabędzki, Marcin Adamski, Ronald Gercaliu - Grzegorz Bonin (84. Seweryn Gancarczyk), Olegs Laizans, Maciej Iwański (76. Mateusz Stąporski), Robert Szczot (73. Paweł Sasin) - Marek Saganowski, Marcin Mięciel.Polonia: Michał Gliwa - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski - Pavel Sultes (89. Jakub Tosik), Robert Jeż, Łukasz Trałka, Bruno Coutinho (71. Aviram Baruchyan), Władimir Dwaliszwili (79. Paweł Wszołek) - Edgar Cani.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl/twis/k