Reszta POW czeka na otwarcie. Na razie służy rowerzystom


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje, że do końca wakacji zostanie oddany do użytku kolejny fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Na razie odcinek od al. Krakowskiej do Lotniska Chopina służy... cyklistom. – To najlepsza ścieżka rowerowa w mieście – napisał na warszawa@tvn.pl internauta Karol.

Nasz internauta odwiedził w niedzielne popołudnie zamknięty odcinek obwodnicy. Na razie próżno tu szukać kierowców, za to nie brakuje rowerzystów, którzy "testują" jezdnię. Trudno się dziwić, trasa jest prosta, szeroka i równa.

Całość we wrześniu

Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA zapewnia, że fragment Południowej Obwodnicy Warszawy od al. Krakowskiej do Lotniska Chopina ma być otwarty do końca sierpnia. - Będzie to kolejny około 5-kilometrowy odcinek, który mieszkańcom Warszawy zapewni połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania – precyzuje rzeczniczka.

Jak dodała, na drodze trwają ostatnie prace. – Trzeba ustawić urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego czy oznakowanie poziome oraz pionowe – precyzuje Tarnowska.

Z kolei we wrześniu, planowane jest otwarcie ostatniego około 2-kilometrowego fragmentu POW od Lotniska Chopina do ul. Puławskiej.

Pierwszy odcinek przejezdny

31 lipca drogowcom udało się otworzyć pierwszy fragment obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa a al. Krakowską.

Otwarty fragment łączy autostradę A2 i trasę S8 z aleją Krakowską czyli wylotówką na Kraków i Katowice. Na razie można na niego wjechać tylko w dwóch miejscach: na skrzyżowaniu z al. Krakowską i na węźle Konotopa.

Kierowcy jadący z zachodu (autostradą A2) lub z północnego-wschodu (trasą S8) na węźle Konotopa mogą teraz wjechać na trasę S2 i pojechać na wschód. Po drodze miną dwa węzły, które na razie są zamknięte - skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi z przyszłą trasą Salomea-Wolica (nową wylotówką na Kraków i Katowice).

Ograniczenie prędkości

Ze względu na budowę pozostałych węzłów, na trasie obowiązuje tymczasowe ograniczenie prędkości do 70 km/h lub nawet do 50 km/h.

Pierwszy przejazd obwodnicą
Pierwszy przejazd obwodnicąfot. TomaszZieliński film:TVN24

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: Karol/ warszawa@tvn.pl

Pozostałe wiadomości