Renesans Legii wydarzeniem 2011 roku

Warszawa

Doping na Legii - fot

Trzy pierwsze miejsca - trzy sukcesy. Z optymizmem podsumowaliście 2011 rok. Oto wyniki rankingu internautów tvnwarszawa.pl na najważniejsze warszawskie wydarzenie.

Drugi rok z rzędu ranking wygrywa Legia, a konretnie jej odrodzenie. Doceniając dobrą grę piłkarzy zdecydowaliśmy się umieścić tę pozycję w rankingu, słusznie podejrzewając, że zaliczymy w ten sposób asystę i wystawimy kibicom ranking na pewien strzał. Nie sposób było jednak nie odnotować tego, że stołeczny klub po latach znów błysnął w europejskich pucharach, a nowy stadion przyciągał na mecze rzesze fanów.

Kibice wykorzystali nasze podanie i pięcioma tysiącami głosów znów wywindowali Legię na pierwsze miejsce w rankingu.

Tylko kilka punktów procentowych mniej niż odrodzona Legia uzyskało Centrum Nauki Kopernik. Co prawda otwarte w 2010, ale to w 2011 roku odnotowało spektakularny sukces. Milionowy zwiedzający był dobrym prezentem na urodziny instytucji. Jej popularność nie słabnie. Trudno nie docenić jej roli w ożywianiu brzegu Wisły.

CNK niewielką różnicą głosów wygrało z końcem budowy Stadionu Narodowego. Żadengo meczu tam jeszcze nie rozegrano, ale jego bryła zdążyła się już wpisać w krajobraz Pragi. Przymknęła usta tym, którzy przepowiadali, że będzie brzydka. Kolejne dni otwarte na stadionie cieszyły się wielką popularnością, a większość warszawiaków była zachwycona obiektem.

Pod koniec roku stadion otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Prace wykończeniowe trwają i trwać będą nawet po zakończeniu Euro 2012.

Negatywne wydarzenia niżej

Dopiero na 4. miejscu w głosowaniu uplasowała się budząca kontrowersje i szeroko dyskutowana podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Ten temat wciąż komentowany na naszym forum, część pasażerów pamięta lepiej niż inwestycje w nowe tramwaje, autobusy.

Wśród wydarzeń, które zdobyły po kilka procent głosów znalazły się między innymi ważne dla miasta przegrana walka o ESK 2016, prywatyzacja SPEC czy śmierć działaczki ruchu lokatorskiego, Jolanty Brzeskiej.

Zobacz pełne wyniki sondy:

 
 

Czytaj też: przypominamy najważniejsze wydarzenia 2011 roku w Warszawie.